HABER

"Avrupa Birliği sokrates projesi"

"Avrupa Birliği sokrates projesi"

MUĞLA (İHA) - Bodrum Marmara Koleji, "Avrupa Birliği Sokrates Projesi" kapsamında Türkiye'ye gelen Hollandalı öğrenci ve öğretmenleri ağırlıyor.

Bodrum Marmara Koleji, ilköğretim 2. kademe ve lise öğrencilerinin sürdürdüğü "Avrupa Birliği (AB) Sokrates Projesi" çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Bodrum Marmara Koleji, Hollanda'dan Bodrum'a gelen kardeş okul Corderius College'in 17 öğrenci ve 2 öğretmenini misafir etti. Projedeki "Batıklar" konulu ortak çalışma için Bodrum'da misafir edilen öğrenciler, Bodrum Marmara Koleji'nde derslere girerek, Türkiye'nin eğitim sistemi konusunda bilgiler aldı. Proje konusuyla ilgili olarak, dünyanın en eski batığı olan "Uluburun Batığı"nın sergilendiği Bodrum Sualtı ve Arkeoloji Müzesi'ni gezen öğrencilere, Marmara Koleji Tarih Öğretmeni Hülya Cantürk Ünal eşlik etti. Öğrencilere Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi hakkında bilgiler veren Ünal, çalışma kapsamında Hollanda'dan gelen öğrencilere bilgiler verdiklerini ve Nisan ayında Bodrum'dan bir grup öğrencinin Hollanda'ya gideceğini ifade etti.

1 hafta boyunca yapılacak çalışma ve uygulamaların sonunda Hollandalı öğrenci ve öğretmenlerden, Bodrum'dan edindikleri izlenimlerle ilgili bir değerlendirme raporu istenecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler