Avrupa'dan yaz saati kararı! Türkiye'den sonra...

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde yaz saati uygulamasına son verilmesi için hazırlanan bir karar tasarısı Avrupa Parlamentosunda (AP) kabul edildi.

Avrupa'dan yaz saati kararı! Türkiye'den sonra...

Strazburg'da toplanan AP Genel Kurulunda, AB genelinde her yıl mart ve ekim aylarının son hafta sonu işletilen yaz saati değişikliğinin incelenmesi konulu rapor ve karar tasarısı ele alındı.

'İNSAN VÜCUDUNU OLUMSUZ ETKİLİYOR'

Parlamentodan 384 kabul, 153 ret ve 12 çekimser oyla geçen karara göre, AB ülkelerinde yaz saati uygulamasının etraflıca incelenmesi ve gerekli görülmesi durumunda uygulamadan vazgeçilmesi için yeşil ışık yakıldı.

Saatlerin yılda iki kez geri veya ileri alınmasının insan vücudu ve alışkanlıkları üzerinde olumsuz etki yaptığının bilimsel verilere yansıdığı vurgulanan raporda, 2001'den bu yana tüm üye ülkelerde geçerli olan ortak yaz saati uygulamasının gözden geçirilmesi kararlaştırıldı.

AB ZİRVESİ'NDEN GEÇERSE SON VERİLEBİLECEK

Genel Kurulun kabul ettiği karar, AB Komisyonu tarafından değerlendirilecek. AB Zirvesi'nde olumlu sonuç elde edilmesi durumunda üye ülkelerin parlamentolarından geçecek bir düzenlemeyle yaz saati uygulamasına AB genelinde son verilebilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
ab bize bağlanmak istiyor yakında reis imizi ister türk lirasınada geçeceğiniz günler gelecek eyyy avrupa osmanlı diriliyor halife başkomutan reis in tokatını yiyeceksiniz
buna bile yorum yapıp akp diye yazan turk düşmanları yapancı hayranları bakalım ne diyecekler
önemli not: ülkemizde yaz saati uygulaması KALICI durumda avrupada ise kış saati KALICI dursun karsrı alınmış... yaz saati uygulaması insan için sıkıntılıdır sonucu çıkmış . yani ülkemizin tam tersi uygulama kabul edilmiş. en güzeli kış saati zaten ...
Avrupa bizi kıskanıyor :)))))
bu ülkede bu kadar gerizekalı ne çabuk türedi merak etmemek elde değil . Gerçi çobansız da hareket etme yetileri yok . Haydi hayırlısı kayıp giden zaman çözer bunuda
haberi okuyan anladımı bilmem ama açıklayalım.. bizler YAZ saati uyguluyoruz ve kalıcı yani KIŞ saatine geçemiyoruz ki sabahları karanlıkta kalkıyoruz sabah ezanı 7:30 da okunuyor.. AB KIŞ saati kalıcı olsun YAZ saatine geçmeyelim diyor yani bizim tam tersimiz.. burdan nemalanmaya ve akıl yürütmeye çalışıp Berat Albayrak ı ve RTE yi övmeye çalışmasınlar aptal durumuna düşerler.. uyaralımda..
Admin haberleri doğru aktar, , ab nin aldığı karar kış saatinin sabitlenmesi,bizde ise yaz saati sabitlendi aynı şey değil tam tersi,bunu bile ajite ediyorsunuz ya pes doğrusu.
ab sağlıkla ilişkilendirmeye çalışıyor burda ise akp elektrik sarfiyatını artırıp aldığı komisyonla man adasına yatırımı sürdürmek istiyor
Enerji tasarrufu yaptık ! iddialarına karşılık kış aylarında gün doğmadan yollara çıkan bir vatandaş olarak '' Herkes gider Mersin'e biz gideriz tersine. '' ifadesini artık anlamlı buluyorum.
eller gider mersine biz gideriz tersine
Diğer Haberler