HABER

Avrupa Konseyi'nden OHAL açıklaması

Avrupa Konseyi, "OHAL süresinin tekrar uzatılmamasından ve bu sürecin sona ermesinden memnuniyet duyuyoruz" açıklamasında bulundu.

Avrupa Konseyi'nden OHAL açıklaması

AA muhabirine açıklama yapan Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Sözcüsü Daniel Holtgen, Avrupa Konseyinin sürekli olarak OHAL'in kaldırılması yönünde çağrıları olduğunu anımsatarak, "OHAL süresinin tekrar uzatılmamasından ve bu sürecin sona ermesinden memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Avrupa Konseyinin terörle mücadele kapsamında hazırlanan kanun tasarılarının farkında olduğunu aktaran Holtgen, "Genel Sekreter Thorbjorn Jagland, bu çerçevede düzenlenen tüm mevzuatın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'yle uyumlu olması gerektiğini kaydetmektedir." diye konuştu.

'TÜRKİYE'YE DESTEĞE HAZIRIZ'

Holgten, Avrupa Konseyinin Türkiye'ye gerekli desteği sağlamaya hazır olduğunu ifade etti.

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun da hızlı şekilde başvuruları değerlendirmeye devam etmesi gerektiğinin altını çizen Holgten, bu şekilde başvuruların gözden geçirilebileceğini ve kararların verilebileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
ab nin kendi çıkarı için doğru söylemiş ama senden izin alacak değiliz ey ab
DUYSANIZ NE OLUR DUYMASANIZ NE OLUR BİZ NE DERSEK O
@otobakimzekayi su cehalet ne guzel bişey ya...keske cahil olsaydım..herseyi biliyorsun ve en iyi sensin herzaman
@otobakimzekayi önümüzdeki ay 20 milyar kredi vermesinler de gör ne oluyormuş :D Ülke ekonomisinin dönmesi için her ay yurt dışından 20 milyar $ kredi alması gereken bir ülkenin vatandaşı için fazla iddaalı sözler bunlar :) Hoş gerçi bu halk bunun farkında olsa akp %50 oy alır mı o da ayrı konu tabi :)
AB ye entegre olmak isteyen kim ? Avrupalılar mı ?
@otobakimzekayi gene alır %50 oy çünkü bu millet düşünme ve sorgulama yetisini kaybetti. onların yerine düşünen var millete ne hacet
@isorkum Nasıl da götünüzden element uyduruyorsunuz hem de hiç üşenmeden bıkmadan usanmadan. İyi para alıyorsanız sözüm yok da bedava yapıyorsanız aldığınız nefes zarar.........
@uygunuygunuygun Gidin siz keMAL için düşünün bak kuyruğu yine sıkıştı peşinde gittiğiniz adam neki siz ne olacaksınız
@isorkum nasıl bir salaksın sen 20 milyar krediyi senmi imzalıyorsun :D
Fakat ek düzenleme geldiğinden bir haberler galiba :)
Geri Dön