HABER

Avrupa'da sıfır çektik

Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil eden takımlarımız Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın rakipleriyle oynadıkları karşılaşmalardan puan alamamaları nedeniyle Türkiye, 3 takımla temsil edilmesine rağmen, Avrupa'da sıfır çekti.

Türk takımları Avrupa arenasında oynadıkları son beş maçta puan dahi alamazken, 3 takımımız da rakip ağlara sadece 2 gol kaydetti. Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden Galatasaray, C Grubu'ndaki ilk maçında Bordeaux'yla golsüz berabere kaldıktan sonra önce Liverpool'a deplasmanda 3-2, ardından PSV Eindhoven'e İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda 2-1 ve son olarak da deplasmanda yine PSV'ye 2-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi defterinin kapadı.

Galatasaray'ın ilk PSV maçıyla başlayan ve Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin de dahil olduğu UEFA Kupası karşılaşmalarıyla devam eden Avrupa turunda ise takımlarımız oynadıkları 5 maçta da rakiplerine boyun eğdi. Galatasaray'ın PSV'ye iki maçta da mağlup olması, Fenerbahçe'nin UEFA Kupası H Grubu'ndaki ilk maçında Newcastle United'a deplasmanda 1-0, Beşiktaş'ın yine bir İngiliz takımı Tottenham Hotspur'a İstanbul İnönü Stadyumu'nda 2-0 mağlup olmasında sonra, yine Beşiktaş'ın dün gece deplasmanda Romanya temsilcisi Dinamo Bükreş'e 2-1 yenilmesi nedeniyle, Türk takımları Avrupa haftasında sıfır çekmiş oldu. 3 Türk takımının oynadıkları son 5 maçta, Galatasaray PSV ağlarına ve Beşiktaş'ta Dinamo kalesine sadece 1 gol kaydedebildiler. Her iki takımımız da iki maçında da kalesinde 4'er gol görürken, Fenerbahçe ise gol kaydedemeden 1 gol yedi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın son dönemdeki çıkışının aksine kulüpler bazında yaşadığımız bu düşüşün Türkiye'nin UEFA sıralamasına ve ülke puanına etkisinin de olumsuz yönde olacağı yüksek bir ihtimal. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde önümüzdeki yıllarda doğrudan bir takımını göndermek isteyen Türkiye'nin takımlarının aldığı başarısızlıktan sonra bu isteğinin de gerçekleşmesi zor görünüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön