HABER

Avukatı vuran genci cep telefonu ele verdi

TEKİRDAĞ (İHA)- Tekirdağ'da arkadaşlık teklifini kabul etmeyen genç avukatı silahla ağır yaralayan Güher Kurar isimli zanlıyı cep telefonu ele verdi. Olayın ardından İstanbul'a kaçan genç polisin teknik takibi sonucu Fatih'te yakalanarak Tekirdağ'a getirildi.

Tekirdağ 100. Yıl Mahallesi'nde yaşayan 3 yıllık avukat Başak Küçükgüven kendisine aşık olan ve evlenmek isteyen 26 yaşındaki Güher Kurar ile çıkan tartışmada vucuduna 3 kurşun isabet eden genç avukat ağır yaralanmıştı. Olayın ardından kayıplara karşılan çılgın aşığın cep telefonu sinyallerini takip eden polis zanlının İstanbul'un Fatih İlçesi'ndeki arkadaşına ait bir evde saklandığı belirlendi. Eve baskın düzenleyen polis Güher Kurar isimli zanlıyı gözaltına aldı. Önce Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlı genç avukatı vurduğu ruhsatsız tabancıyı evin yakınındaki bir ağacın altına gömdüğünü ve İstanbul'a kaçtığını söyledi. Tekirdağ Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul'da teslim alınan zanlı Tekirdağ Adliyesine getirilerek sorgulanmaya başladı. Genç avukat Başak Küçükgüven'in evinin yakınları bulunan ruhsatsız tabanca ise incelenmek üzere Ankara Kriminal Polis laboratuarına gönderildi.

Meslektaşlarına yapılan silahlı saldırıyı kınayan Tekirdağ Barosu, zanlı Güher Kurar'ı savunmak için avukat vermedi. Bunun üzerine Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü zanlı ile birlikte İstanbul Barosu'ndan bir avukatla birlikte Tekirdağ'a geldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön