Avustralya'da 5 binin üzerinde deve itlaf edildi!

Avustralya'nın kontrol altına alınamayan yangınlardan ve kuraklıktan etkilenen Güney Avustralya eyaletinde, su kaynaklarını tükettiği gerekçesiyle yaklaşık 5 binin üzerinde yabani deve helikopterlerden keskin nişancıların açtığı ateşle itlaf edildi.

Avustralya'da 5 binin üzerinde deve itlaf edildi!

Güney Avustralya eyaletin kuzeybatısındaki Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY) bölgesinde yerel yöneticiler, su kaynaklarına akın ederek yerleşim yerlerine zarar verdiğinden şikayet ettikleri 10 bine yakın yabani devenin toplu halde itlaf edilmesine geçen hafta onay vermişti.

Bu karar, Avustralya’da ve ülke dışında hayvan severlerin yoğun tepkisiyle karşılamıştı. Avustralya'da yabani deve sayısının 1,2 milyondan fazla olduğu belirtiliyor.

Avustralya genelinde aylardır kontrol altına alınamayan yangınlar nedeniyle 10 milyon hektara yakın alan zarar görürken ve 2 bini aşkın ev kül olurken, yarım milyar civarında hayvan da telef oldu.

Ülke genelinde eylül ayından beri devam eden yangınlar nedeniyle 27 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
byle bir şeyi türkiye yapsaydı dünya ayağa kalkardı değilmi işte vahşi batının iç yüzü budur kendilerinden başka hiç bir canlıya hayat hakkı tanımazlar şimdi bu katliamı türkyedeki hain geziciler görsün ancak bu hayvanlar ihtiyacı olan ülkelere verilebilirdi onuda yapmadılar buna vahşet denir hadi şerefsiz geziciler çıkın protesto edin
Sorsan medeniyet işte avrupa.. Allah yaptığınızın karşılığını versin.
nasıl bi dünyadayız ki açlıktan kırılan afrika ülkeleri var gönderin oraları kesip yesinler ZALİM İNSANLAR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler