Ayağı kesilen kayakçının saniye saniye kaza anı

Hafta sonunda Kviftjell Kayak Merkezi'nde yapılan FIS Dünya Kupası Alp Disiplini erkekler Super-G mücadelesinde büyük bir skandal yaşandı.

Yıllardır kayakta önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Kviftjell'deki yarışta dengesini kaybederek düşen Avusturyalı Matthias Lanzinger, sağlık aracı olmadığı için turist helikopteri ile hastaneye kaldırıldı. Önce Lillehammer'deki hastaneye kaldırılan Lanzinger, ardından Oslo'ya götürüldü.

Sol ayağında iki yerde çatlak oluşan Lanzinger'in ayağı, kanama durdurulamadığı için yapılan bir operasyonla kesildi. Doktorlar, operasyon olmasaydı, Lanzinger'in ölüm riskinin çok yüksek olduğunu açıkladı. Kviftjell'deki yarış organizatörleri, mücadelenin yapıldığı kayak merkezinde sağlık ekibi bulundurmadıkları için ağır bir şekilde eleştirilirken, Avusturya Başbakanı Alfred Gusenbauer "Yarıştaki güvenlik önlemleri şok ediciydi. Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan bir yerde nasıl böyle kötü koşullar oluyor, anlayabilmiş değilim" diye konuştu.Matthias Lanzinger, kariyerinin en büyük başarısına 2005 yılında Colorado'da yapılan Dünya Kupası etabında 3. sırayı alarak erişmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler