Ayasofya önünde Mısır protestosu

Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Görüş Kuruluşları (MİKO) Ayasofya Meydanı'nda Mısır'da yaşanan askeri darbeyi ve olayları protesto etti.

İSTANBUL (CİHAN)Protestoya katılan kalabalık gruba konuşan Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, "Darbe son buluncaya kadar Mısırlı kardeşlerimizle darbeye karşı durmaya devam edeceğiz." dedi.

Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Görüş Kuruluşları (MİKO) tarafından ülke genelinde iftardan sonra Mısır Adeviye Meydanı'nda Mursi'ye destek için düzenlenen eylemlere destek verildi. Ayasofya önünde toplanan kalabalık grup iftarını burada açtı. İftarını açan vatandaşlar meydanda saf tutarak akşam namazını kıldı. Kalabalık grup akşam namazın ardından bayrak açarak ve döviz taşıyarak Mısır'daki olayları protesto etti.

Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, yaptığı konuşmada Ayasofya Meydanı'nda Mısır'daki darbe karşıtı göstericilere destek vermek için toplandıklarını söyledi. Mısır'daki zulüm bitene kadar eylemlerine devam edeceklerini belirten Ali Uğur Bulut, "Bu desteğimiz bu zulmü yapan Siyonist uşakların kalbine büyük bir korku salacaktır. Kardeşlerimize destek vererek bu zulüm darbesini yıkılmasına yardımcı olacağız. Mısır'da silahsız, barışçıl gösteri yapan insanların üzerine ateş açanlar kardeşlerimizi durdurabileceklerini zannetmesinler. Böyle yaparak onları daha fazla biliyorlar. Bu zulümlerin sonunda Mısır meydanlarındaki insan kalabalıkları kat kat artmaktadır. Bu darbe son buluncaya kadar darbeye karşı durmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Görüş Kuruluşları (MİKO) tarafından düzenlenen protesto eyleminin gece yarılarına kadar devam edeceği açıklandı. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
siz ataist kansız pkk ile anlaşılırken sessiz kalın, mısırdaki olaylarla ilgili yürüyüs düzenleyin...vay allahsız kitapsız yobazlar vay!!! bu geçelim iktidara size neler yapcamızı hayel bile edemessiniz.
BUNLAR KİME BENZİYOR BİLİYORMUSUNUZ KÖYÜN DELİLERİNE
tıntengmısın ne haltsın ALLAHIM senıde mısırdakı kardeslerımızxle aynı seylerı yasamayı nasıp etsın dıycem ama senın asılacagın ıpe yazık senın gıbılere o ip bile fazla.edepli konuş adam olmamıssın bellı bari ınsan ol
Diğer Haberler