HABER

Aydın yağmura teslim oldu

AYDIN (İHA) - Aydın'da gece saatlerinde başlayan şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Aniden bastıran yağış sonrası, yaklaşık 20 dakika içerisinde şehirde bir çok iş yeri ve ev ile bazı cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Aydın Merkez Kızılay Caddesi ile Körfez caddesinin kesiştiği tren yolu alt geçidinde iki araç sel sularına kapıldı. Belediyenin anında müdahalesi sonucu araçlar hemen kurtarıldı.

Bu arada Güzelhisar, Cumhuriyet, Girne ve Ilıcabaşı Mahallelerinde bazı evlerin bodrum katlarına su bastı. Aydın-İzmir yolundaki bazı kavşaklar aşırı su birikintisi nedeniyle kısa süreli trafiğe kapandı. Aydın-Denizli Demiryolu Ilıcabaşı Mevkii'nde bulunan hemzemin geçit sel sularının taşıdığı çamur ve topraklar nedeniyle demiryolu, yaklaşık bir saat ulaşıma kapandı. İzmir ve Denizli istikametinden gelecek olan trenler önceki istasyonlarda çalışma tamamlanıncaya bekletildi.

Meteorolojinin uyarıları nedeniyle bugün akşam saatlerinden itibaren hazır bekleyen Aydın Belediyesi'ne ait ekipler, su basan ev iş yerleri ile ulaşıma kapanan demiryolunu hemen temizlediler. Yağmurun kısa sürede kesilmesi belediye ekiplerinin çalışmalarını kolaylaştırdı. Şehrin değişik bölgelerinde belediye ekipleri tarafından su basan evlerde çalışmalar devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön