HABER

Aydın'da gürültü kirliliğine savaş açıldı

AYDIN (İHA) - Aydın'da gürültü kirliliğine neden olan mobilet ve motosikletler, Aydın Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri tarafından kıskaca alındı. Polis, egzozu patlak ve evrakları eksik tüm mobilletleri topluyor.

Aydın Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Tamer Ulusoy, Aydın kent merkezi ile tüm ilçelerinde gürültü kirliliğine karşı seferberlik başlattıklarını belirterek, "Aydın'da ve ilçelerinde gürültü kirliğine karşı büyük bir mücadele başlattık. Aşırı gürültü yaptığı, halkın huzur ve rahatını bozduğu, yaz aylarında teknik sorunları nedeniyle trafik kazalarına karışan ve amaç dışı kullanılan mobilet ve motosikletleri trafikten menediyoruz" dedi.

CEZALAR MOBİLETTEN DAHA PAHALI Egzozu patlak ve evrakları eksik yüzlerce mobilete el konulduğunu belirten Ulusoy, "Evrakları eksik, plakasız ve egzozu patlak motosikletleri topluyoruz. Cezası kendisinden daha pahalı olduğu için sahipleri almıyor. Biz de yasal süresinde teslim alınmayan mobilet ve motosikletleri Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim ediyoruz" dedi.

Gürültü konusunda oldukça sert tedbirlerin uygulandığı Çine'de ise mobiletlerin akşam saat 22.00 ile sabah 07.00 saatleri arasında ve ilçenin pazarının kurulduğu perşembe günleri mobilet kullanmak, İlçe Trafik Komisyonu tarafından yasaklandı. Yasaklara uyulması için de belediye tarafından sürekli halka anons yapılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön