Aydın'da PKK üyesi 11 kişi tutuklandı

AYDIN (İHA) - Aydın Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Aydın E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Bilindiği gibi, 3 hafta önce Demokratik Toplum Partisi (DTP) Aydın İl Teşkilatının organizesinde yapılan basın açıklamasına katılan şahısların, açtıkları pankartlar ve attıkları sloganlarda terörü övdükleri ve devlet büyüklerine hakaret içeren dövizler açtığı tespit edilmişti.

Şahısları görüntü kayıtlarından tespit eden polis, İl Merkezi, Söke ilçesi ve Söke'ye bağlı Savuca beldesinde yaptığı operasyonda, C.B., M.C., S.D., G.G., D.A., Ü.Ç., H.Ö., G.D., M.İ., H.Ö. ve Ş.S. isimli 11 şahıs yakalanmıştı. Şahısların üzerinde ve evlerinde yapılan aramada çok miktarda yasaklanmış yasa dışı yayın ele geçirilmişti.
Terörle Mücadele Kanunu'nun 7. Maddesi ve TCK'nın 215. Maddesi ile 2911 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Devlet Büyüklerine Hakaretten haklarında yasal işlem yapılan şahıslar tutuklandı.

Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve terör örgütlerinin faaliyetlerinin önlenmesine yönelik operasyonların devam edeceği belirtildi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler