HABER

Aygün, Ajdar ve Cem Yılmaz'ı eleştirdi

Anamur (AA)- Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, muz üreticisinin sorunu son günlerde "çikita muz" şarkısıyla ünlenen şarkıcı Ajdar'ın giderebileceğini ileri sürdü.

Aygün, Mersin'in Anamur ilçesindeki Muz-Bir Merkez Ofisi'nin açılış töreninde, 4 yıl önceki muz fiyatlarıyla bugünkü fiyatların aynı olduğunu, buna karşın girdi maliyetinin yüzde 70-80 oranında arttığını kaydetti.Muz üreticisinin yabancı rakipleriyle rekabet edemediğini anlatan Aygün, "Çünkü yerli üretici destek alamıyor" dedi.
Aygün, Türkiye'ye 1984 yılında "çikita" markalı yabancı muz girişinin olduğunu anımsatarak, şunları söyledi: "Ne yazık ki muz deyince akla Anamur muzu değil, çikita muz geliyor. Son günlerde televizyonlarda sık sık yer alan Ajdar ile çikita muz ile herkesin diline düştü. Çocuklarım 10 günden beri Ajdar sayesinde muz yemeye başladılar. Türk halkı ne yazık ki her türlü konuda zehirleniyor. Bir taraftan yerli muz üretimi teşvik edilmiyor, diğer taraftan dillerde çikita muz dolaşıyor. Ben buradan şunu öneriyorum, Ajdar'a istediği parayı verelim çikita muz yerine Anamur muz desin. Bunu değiştirmesi için ben de siz de girişimde bulunalım. Hatta parasını gerekirse ben vereyim."

Aygün, yabancıyla rekabetin sadece muzda olmadığını, tarımın, sanayinin her kolunda rekabet karşısında sıkıntı yaşandığını vurgulayarak, "En büyük tehlikelerden biri de hepimizin bildiği gibi Çin. Ama ne yazık ki Cem Yılmaz'ın reklamlarında da bizi batıran Çin reklam ediliyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön