Ayla filminin esin kaynağı Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti

"Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Eunja Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği (91) tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Ayla filminin esin kaynağı Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Dilbirliği, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti.

Dilbirliği, solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla 12 Kasım'dan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

ayla-filminin-esin-kaynagi-suleyman-dilbirligi-hayatini-kaybetti-10384108

Bu arada, hastaneden yapılan açıklamada, "Solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla hastanemiz yoğun bakım kliniğine 12 Kasım'da yatırılan Dilbirliği, yaklaşık 30 gündür aralıklı organ destek tedavileriyle takip ve tedavi altında tutulmuştur. Ancak hastamızın son bir hafta süresince genel durumunda bozulma görülmüş ve son 24 saat boyunca gelişen organ yetmezliği sonucunda yapılan tüm müdahalelere rağmen gazimiz vefat etmiştir." ifadelerine yer verildi.

ayla-filminin-esin-kaynagi-suleyman-dilbirligi-hayatini-kaybetti-10384102
Astsubay Süleyman Dilbirliği, Kore Savaşı sırasında ailesini savaşta yitiren 5 yaşındaki bir kız çocuğunu sahiplenerek adını Ayla koymuş ve bu öyküsüyle "Ayla" filmine konu olmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Allah rahmet eylesin bu ülkede iyilik adına kimin bir zerre hakkı varsa Allah bin kere razı olsun filmi izlerken Türk olmaktan bir kez daha gurur duydum bizim merhametimiz saygımız sevgimiz kimsede yok ara sıra da kendi aramızda birbirimizi yesekte kardeşler hep kavga eder ama hiç birbirinden vazgeçmez Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın kimseye de muhtaç etmesin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler