Aylığı 55 bin TL

Kütahya'nın Simav İlçesi'nde dilencilere karşı operasyon düzenleyen zabıta ekipleri yaşlı bir adamın cebinden çıkan parayla neye uğradığını şaşırdı

Aylığı 55 bin TL

Kütahya Simav Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ramazan ayı ile birlikte artış gösteren dilencilere karşı operasyon başlattı. Başka illerden gelerek duygu simsarlığı yapan dilenciler, daha sonra şehir dışına çıkarıldı. Belediye meydanında dilenirken yakalanan 58 yaşındaki değnekli İ.K.'nın üzerinden bin 853 TL çıktı. Bunu gören ekipler, bir günde bu parayı kazanan dilencinin aylığının en az 55 bin liraya geldiğini belirterek şaşkınlıklarını dile getirdiler. İ.K'nın da üzerinden çıkan paraya el konuldu. Ceza kesilerek serbest bırakıldı

TAKVİM

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
ANKARADA DİLENCİYE SORMUŞTUM OYUNU KİME VERDİN DİYE O DA BAŞBAKANIMA DEMİŞTİ BENDE SADAKA VERMEKTEN VAZGEÇMİŞ SANA EN GÜZEL İŞİ YAPTIRAN ADAMI DESTEKLEMYİ SÜRDÜR DEMİŞTİM
Yahu Allahtan korkun bu kadar şerefsizce saldırmayın.Yıllardır görüyoruz,40 yıldır Türkiye de en az dilencinin olduğu,hatta neredeyse kalmadığı dönem bu iktidarın döneminde oldu.Şimdi herşeyi adice bahane edip iktidarı karalamının anlamı ne.Siz böyle çamura yatarak var olan mükemmel bir iktidarı karalamaya çalıştıkça halk AKP'ye daha çok sarıldı daha çok korumaya çalıştı.Siz böyle yaptıkça halk partisine daha yürekten daha candan sarıldı.Halkla AKP arasında sayenizde yürekten bir bağ oluştu.Şimdi salyalarınızı saçarak çıldırın.
Babacan süper bir yorumdu:))Mubarek günde sen beni güldürdün RABBİM de seni güldürsün:))
Hayret o dilenci kadar aklin yokmuş senin! Salaksin yazmama gerek yok amahatirlatayim dedim
anlaşılan % 50 nin artçı şokları hala sürüyo...
Bu adilere acıyıp sadaka veren kişiler esasen acınası kişiler. Aşağılık duygusuna kapılan, adam yerine konulmak isteyenler böylesi adilere 3-5 veriyorlar. Sadaka kültürünü bu topluma mal eden ve yerleşmesi için var gücüyle çalışan akp ye lanet olsun. mademki iyi bir şey yapacak bu tür adi mahlukların sürekli çalışacakları ve para kazanacakları iş alanları oluştursun, istihdam sağlasın. Bakalım bu adi şerefsizlerin kaç tanesi çalışıp helalından kazanma yolunu seçecek, kolay tabi basit yoldan para kazanmak.
kafanıza taş düşse akp den bılceksınız..cahıl arkadasım dılencılık dunya tarıhının en eskı mesleklerındendır..akp acmadı bu meslek kolunu...ama bu da güzel aslında..çünku sızde aslında bu hukumetin ve kıtlesının ne kadar güçlü oldugunun farkındasınız... bende dılencılere para verıyorum arada bır ama o şahısa değil yaradanın rızasını kazanmak ve kazalardan belalardan çolugum çocugum uzak olalım dıye...hee o zat mılyonları kazanırken hala dılenıyosa bunun hesabını da rabbım sorar...bır kul olarak yargılamak bıze düşmez...
akp yi sokmasan olmaz
bunu haber yapanlara sesleniyorum .cesaretiniz varsa gidin bu dilencilerin evlerine bi iftar vakti uğrayın çekin bakalım akşam ne yiyolar.sakın sonra utanmayasınız.55 milyar maaşı olacakmış ulan buna kargalar güler sanki millette para var da dilenciye verecek o para adamın allah bilir ne zamandan beri topladığı veya bi şekilde biriktirdiği paradır.benim herkese tavsiyem bunları tespit etmenin yolu takip edecksinzi bunlar nerde yatıyo nerde yiyo kimi kimsesi var mı kimlere bakıyo göreceksniz ondan sonra haber yapacaksınız sonra insanlığınızdan utanabilirsiniz.sosyal devlet nerde bunu sorgulayın
birader, dilencimisin sen...
bence de full sallama bı haber bu...adamcagız klube gıbı vırane bı yerde yaşıyorsa nasıl olcak da topladıgı parayı oraya bırakcak..mecburen yanında taşıyordur...hemde sımav gıbı bı yerde o kadar para ne gezer????
evt akdenizli dilenciyim.tum toplumdan insanlık dileniyoruym ama anca yuzde 50 bulabıldım...
sen nerden bılıyorsun bu olayları
yapmayın ya lütfen hiçbişey dilenmeyi gerektirmez . sen bi düşünsene el açıp insandan para istediğini nasıl olur ? herseyi devlete siyasete baglıyosunuz .bikere bunlar alışmış kolay paraya çalışmak gibi bi niyetleri yok yani bide böyle bakın duruma ki üstünden o kadar çıkmıştır inanırım ben kendim gördüm bi dilenci kadına para verirken kolundaki bilezikleri içimden yuh dedim ama verdim aslında ben istesem ondan daha makbule gecerdi yani . insan duygularını sömürmekten baska bişey degil bu . bunun hiçbir mazereti olamaz benim gözümde . bu kadar sey düşünüyorum ama veriyorum hiç geri çevirmedim.
haber ne yazıkki doğrudur arkadaşlar.defalarca yapılan kontrollerde dilencilerin üzerinde çıkan para bir tarafa,bu dilencilerin bankalarda yüklüce paraları,en az üç beş dairesi olanlar var.bu insanlar dilenmeyi hayat nizamı haline getirmiş.yorumcunun birisi diyorki:o dilencinin evinde yiyecek ekmeği yoktur.hiçde öyle değil.bu dilenme işinde büyük rant var.bu arada gerçek ihitiyaçlı insan asla isteyemez.çünkü bu dünya geçicidir.ar sahibi insanlar asla tenezzül etmezler.lütfen gerçek ihityaçlı mü-min'le,gözünü hırs bürümüş insanları karıştırmayın.
DİNİMİZ YASAKLAKLAMIŞ.FAKAT ÇOK İHTİYAÇ SAHİBİNE İZİN VAR.BU SAHTEKARLARI AGIR CEZA VERMELİLER Kİ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİ MAHRUM OLMASIN
Haram olsun boğazınızdan geçmesin o paralar biz senin bir gündeki topladığın parayı 2 ay bi yerimizi yırtaraktan helalinden kazanıyoruz...Ben vermiyorum abi dilenciye para falan.Camilerin kapısında dolu.İnanmıyorum ihtiyacları olduğuna gideyim çalışayım demiyorlar onlarda haklı çalışşsa alacağı aylık 800 lira ama böyle bir günde topluyor o parayı daha çalışırmı
Nekadar cabuk inaniyosunuz bu abartı haberlere.bu hesaba gore bu dilencilerin forbese girmesi lazim.adam 10yil yapsa buisi faizi yeter.bu haberi akp ye baglayanlar var.komiksiniz!
dilenmeye karşıyım sosyal devlet iş vermrli veresiye kadar koruma altına almalı bu kişiler tespit edilir para olması faydalı alanlarda harcayorsa iyi
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPIYORLAR.SONRA İHTİYACI OLANLARDA MAĞDUR OLUYOR.YAZIK.BU DÜNYANIN BİRDE ÖBÜR TARAFI VAR.55 BİN AYLIK KİM KAZANIYOR.HARAM PARA YE DUR.CEHENMEMDE NE YAPCAKSIN.ONU DA DÜŞÜN.İNSANLAR ÇALIŞIYOR ONLAR DA SÖMÜRÜYOR.YAZIK.ONUN İÇİN BİLDİĞİMİZ İNSANLARA YARDIM EDELİM.
nereden biliyorsunuz tek günde kazandığını, hepsi için demiyorum, belki gerçekten çok zor durumda olan biri, çaresizlikten yapmış olamaz mı kaçınız ihtiyacı olanları araştırıp yardım ediyorsunuz. Allah kimseyi kendinden başkasına muhtaç etmesin.
O zaman niye serbest bırakıyorsunuz, Özgür bir ülkenin kuralları olması gerekir, adam sadece bir aylık parasından olmuş, yüzünü teşhir edin millet bilsin.
Yanıma deynekle yakşalan yaşlı adam ben para vermeyince toplandı ve bir kaç adımdan sonra deyneği koltuğunun altına alıp devam etti. aynı şeyi yine bir başkasına yaptı. Lütfen dışarıda bu tip dilencilik yapanları teşvik edecek şekilde para vermeyin.Camiye yardım yapın. Etrafta o kadar çok insan varki yardım yapılacak. Ama bunlar değil. Bunlar bunu meslek haline getirmişler. Sabahtan akşama kadar gezip günlükleri 100 tl den aşağıya gelmiyor. Bunlara inanıp para vermeyin. olay bundan ibaret..
dilenerek ayda hadi 5 bin kazansında abartıda bu kadar olur...
Lütfen dilencilere para vermeyiiiiiiinn !!!.
böylelerinin yüzünden gerçekten ihtiyacı olanları da göremiyoruz
Gözünüz varsa atın makam elbiseyi hayde dinlenciliğe sizinde aylığınız 52 Tlye yükselsin
hiç kimsenin böyle onursuzca bir davranışta bulunmak isteyeceğini sanmıyorum. Ama sizin gözünüz var anlaşılan. Önden buyrun
dilencinin kazancına bak bir de çoğu yandaş olan çoğu memurunkine,bu arada okumak falan hava,stres,ömr,para,gençlik uçuyor havaya!
Madem hepimiz bilinçliyiz kim veriyor o kadar parayı sallayarak hesap yapmışlar yok 55 bin liraymış.. Silvanın merkez nufusu 23.000 Bu adamın önünden hergün 3.000 kişi geçse 1.800 kişi bu adama 3 TL verse ve hergün verse ancak 55 bin lira eder. Bu adam kadar bu yalanı söyleyip herkesin nefretini o adama yükleyenlerde günahkar bence.
Arkadaşım,aylık kazancı 55 bin tl'ye diyor günlük değil dikkatini çekerim....
Kabahatlar kanununa göre 88 lira ceza kesilir. O da tahsil edilmez çoğu zaman. Bundaki nakitten mahsup edilir ama işe devam edilir. Kolayını da bulmuşlar kalem, peçete, sakız..vs satıyoruz diye... Vatandaşıjmız tanımadığı dilenene yardım etmekle topluma düşmanlık ediyor.
ulan ben senin yapacağın hesabın içene edeyim 835x30=20.505 yapar bu nasıl bir matematik dehası ki aylığı 55 bin tl hesapladı bilader bu hesaba göre iki katından 4 bin fazla tüh allah cezanızı vermeye
angut herif adam gibi oku yazıyı bin 835 diyor cahil herif. zaten biz hep bu yüzden kaybediyoruz. herşeyi tam okumadığımız anlamadığımız için.
SEN OKUDUĞUNU ANLAMAZSAN MATEMATİK NE YAPSIN ARKADAŞ. SEN HABERİ TEKRAR OKU
cemako, otur yerine, SIFIR.....
cezayı el konulan paranın içindenmi düştüler acaba?
vermeyin kardeşim herkesin tanıdığı fakiri vardır 50 krş 1 lira verene kadar tanıdığınız bir fakirin bir eksiğini giderin içinizde rahat eder.
Diğer Haberler