HABER

Yıllık 99 bin TL maaş! ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nun iş ilanı paylaşımı sosyal medyada gündem oldu

ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nun sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımda 11 bin 153 Dolar (Yaklaşık 99 bin TL) maaş ile otomobil tamircisi arandığı belirtildi. İlan kısa sürede sosyal medyada gündem olurken gerçek ortaya çıktı.

Yıllık 99 bin TL maaş! ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nun iş ilanı paylaşımı sosyal medyada gündem oldu

ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nun sosyal medya hesabından yapılan iş ilanı paylaşımında adaylardan en az 3 yıl bakım onarım tecrübesi ve 1 yıl da profesyonel sürücülük tecrübesi istendi. İlanda araçların mekanik yapısı ile ilgili iyi derecede bilgili olması beklenen adaylardan, hastane, polis karakolu gibi şehir ve şehrin çevresi ile ilgili önemli lokasyon bilgilerine sahip olması da yer alırken haftalık çalışma saati ise 40 saat olarak belirtildi.

5 YILLIK SÜRÜCÜ BELGESİ ŞARTI

İlana göre kişiler, konsolosluğun hizmet alanının işletilmesinden ve USG araçları için temizlik ve temel bakım hizmetlerinin yerine getirilmesinden sorumlu olacak. Görevli, Motorpool süpervizörünün gözetimi altında, ABD Konsolosluğu ve bağlı kuruluşlarının hem yolcu hem de kargo taşımacılığı için motorlu taşıtları işletecek. 5 yıllık sürücü belgesi olması istenen adaylardan, harita ve yol okuma becerisi ile temel bilgisayar bilgisine sahip olmaları da istendi.

4

İLANLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Sosyal medyada gündem olan ilan ile ilgili olarak ABD İstanbul Başkonsolosluğu, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtilerek, paylaşımın sehven yapıldığını ifade etti. Konsolosluğun resmi twitter hesabında ise paylaşılan ilan hala duruyor.

BAŞKONSOLOSLUKTAN YENİ AÇIKLAMA

ABD İstanbul Başkonsolosluğu'ndan yapılan yeni açıklamada ise, "Kısa süre önce paylaştığımız 'Automotive Mechanic' ilanının bazı kafa karışıklıklarına yol açtığını öğrenmiş bulunmaktayız. Belirtilen maaşın yıllık miktar olduğunu ifade etmek isteriz." ifadeleri kullanıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
bırak 11 i birine bire razıyım çalışırım
11.000 TL ile orada aç kalırsın aç..
@omer_ali_1990 abd bizi kıskanıyor
@omer_ali_1990 tl değil dolar iyi oku
Çalışana bu ücret veriliyorsa ilgili yerin büyük başları ne kadar alıyor gelir düzeyi uçurumuna en iyi örnek
@nurettin_dagli_z7 merak etme bizim başlar on katını alıyor ama doymyorlar ki
İşini düzgün yapan tamirci o parayı zaten kazanır
fazlasını kazanıyorlar tabi hepsi için geçerli degil
Geri Dön