HABER

Ayrı yaşadığı eşinin hamile olduğunu öğrenince ortalığı birbirine kattı

İstanbul'da Erhan Yöndemir (54), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait midibüsle çok sayıda araca çarparak ortalığı birbirine kattı. Yöndemir'in, ayrı yaşadığı eşinin hamile olduğunu öğrenince yanına gitmek için yola çıktığı belirlendi. Olay esnasında aşırı alkollü olduğu belirtilen Yöndemir'in 4 ayrı suçtan da kaydı bulunduğu öğrenildi. İşte olayın detayları...

Ayrı yaşadığı eşinin hamile olduğunu öğrenince ortalığı birbirine kattı

Dehşete düşüren olay, Pendik, D-100 Karayolu'nda gece saatlerinde polisin takibi ile başladı. Erhan Yöndemir'in kullandığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde görevli özel halk midibüsü, Pendik D-100 Karayolu'nda giderken aynı yönde giden araçlara çarptıktan sonra durmayarak yoluna devam etti. Araçları hasar alan sürücüler durumu polis ekiplerine haber vererek kaçan otobüsün peşine takıldı. Bir süre sonra bu takibe polis de katıldı.

0b7070a745fc85e0e978949e0a6764bf

MİDİBÜSÜN ÖNÜNÜ KESEN POLİS SİLAH DOĞRULTTU

İhbar üzerine trafik polisleri Yöndemir'in kullandığı midibüsü durdurmak için takibe aldı. Trafik polislerinin 'dur' uyarılarına aldırış etmeyen şoför Erhan Yöndemir, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar yoluna devam etti. Bu sırada köprüden de geçen özel halk midibüsünün D-100 Karayolu Okmeydanı mevkiinde önü kesildi. Polis ekipleri burada da midibüs şoförüne 'dur' ihtarında bulunsa da midibüs önündeki araçlara da çarparak yoluna tekrar devam etti. Polis ekipleri midibüs şoförünün durması için havaya uyarı ateşi açtı.

89b7d544fe35419c20e1fbc211383d68

BAHÇELİEVLER'DE POLİS OTOSUNA ÇARPARAK DURDU

Polis ekiplerinden kaçan midibüs şoförü Yöndemir, D-100 Karayolu'ndan ayrılarak Behçelievler, Fetih Caddesine doğru girdiği anda ekip aracı tarafından önü kesildi. Midibüs polis otosuna çarparak durdu. Yöndemir bu sefer de aracın kaplılarını kilitledi ve içeriye kimsenin girmesine izin vermedi. Yöndemir polis ekiplerinin müdahalesiyle araçtan indirilerek gözaltına aldı. Gözaltına alınan Yöndemir ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis ekiplerinin incelemesinin ardından özel halk midibüsü çekici yardımıyla otoparka çekildi.

894bd7b287c5fcd2aed03253877bd12f

KADIN CİNAYETİNİN ÖNÜNE Mİ GEÇİLDİ?

Olayın ardından konuyla ilgili başlatılan incelemelerde Erhan Yöndemir'in, uzun süredir ayrı yaşadığı eşinin hamile olduğunu öğrenmesi üzerine Bahçelievler'deki eşinin evine gitmeye çalıştığı öğrenildi. Yöndemir'in olay esnasında aşırı alkollü olduğu belirtildi. 4 ayrı suçtan da kaydı bulunan Erhan Yöndemir'in çıkarıldığı mahkemece "Görevi yaptırmamak için direnme" ve "Kamu malına zarar verme" suçlarından tutuklandığı kaydedildi.

DHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler