MAGAZİN

Usta sanatçı Ayşen Gruda'ya veda!

Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda yaşamını yitirdi. Bugün Zincirlikuyu'da düzenlenen cenaze töreni ile Gruda son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde Binali Yıldırım da dikkat çekti.

Usta sanatçı Ayşen Gruda'ya veda!

Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda, pankreas kanseri nedeniyle önceki gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Hababam Sınıfı, Neşeli Günler, Çöpçüler Kralı ,Tosun Paşa gibi sayısız filmde oyna rol alan Ayşen Gruda için öğle namazını müteakiben Zincirlikuyu Camii'nde tören düzenlendi. Ayşen Gruda'nın kardeşleri Ayten Erman ve Ayben Erman taziyeleri kabul etti.

aysengruda1

Cenaze törenine kızı Elvan Gruda, torunu Emre Gruda, eski eşi Yılmaz Gruda ve çok sayıda seveni katııldı. Ayşen Gruda'nın Zincirlikuyu Cami'nde düzenlenen cenaze törenine Müjdat Gezen, Ali Sunal, Yılmaz Gruda ve Volkan Severcan gibi ünlü isimlerin yanı sıra hayranları da son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

aysengruda

Cenaze törenine gelen bir diğer isim ise usta oyuncu İlyas Salman'dı. Salman, bir süre Ayşen Gruda'nın tabutunun başından ayrılmadı.

ilyas-salman-aysen-gruda-nin-cenaze-toreninde-11677738_6093_m

Cenaze namazına TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.

Gruda alkış eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Capture

"BU ÜLKENİN HER AİLESİNDEN BİR İNSANDI"

Cenaze için son hazırlıklar yapılırken Gruda'nın yakınları da duygularını canlı yayında aktardı. Son yolculuğuna uğurlanan Ayşen Gruda'nın torunu NTV canlı yayınında konuştu. Emre Gruda, "Anneannem bu ülkenin her ailesinden bir insandı. Her kesimin sevgisini ve toplum empatiyi istedi. Türk halkına karşı hissettiği sevgiden dolayı her kesimle kucaklaşmak istedi" ifadelerini kullandı.

aüıaoı

"HEP HALKIM DEDİ"

Gruda'nın eski eşi Yılmaz Gruda NTV canlı yayınında duygularını şöyle ifade etti: Bizim aramızda hep saygı vardı. Bu durumda konuşmak zor oluyor... Çok büyük bir yetenekti. Sevdiği Türk halkı onu aldı bağrına bastı zirveye oturttu. Hep halkım dedi. Şimdi onlara Allahaısmarladık dedi...

Gözümün önünde binlerce resim var. Büyük bir yetenekti. Türk halkı onu bağrına bastı ve zirveye oturttu. Şimdi o zirveden yolcu. toprağı bol olsun, ışık içinde yatsın.

5c4acd49c03c0e1c40854e90

Yeneceğine inandık, zorlandı. Her şey bir yere kadardı. Tanrının istediği oluyor. En güzel şekilde yanına aldı. Soyadımı taşımasından memnundum. O adla yürüdü çünkü... Çok ilkler yaptık onunla. Kabul etmek lazım ki çok sevdiğim kızımın da annesi. Güzel Yiğit'İn anneannesiydi. madem ki benim soyadımla ad yaptı. Onunla da yürüyebilir. Halk onu öyle uğurladı..."

Capture

KALKIP GELMELİYDİNİZ...

Eski eşi ayrıca kırgınlığını da şu sözlerle ifade etti: Büyük oyuncularla oynadı, o büyük oyuncuların hiçbiri burada yok. Burada olmaları lazımdı, gerekliydi ama yoklar. Ben kendi adıma ve onlar adına doğrusu utanıyorum. Kalkıp gelmeliydiniz, onu gazetelerde uğurlamak yerine; onun tabutun başına gelip, “Güle güle kızım, güle güle Ayşen” demelilerdi. Ben onlara çok çok kırgınım…"

Gruda'nın kızı Elvan Gruda ise yaptığı açıklamada "O zaten harika bir sanatçıydı. Gurur var özlem var... Tüm Türkiye'nin başı sağolsun. Bizimle birlikte olan herkese teşekkür ederiz. Ayşen Gruda'nın değerinin hepimiz farkındayız."

Gruda'nın kardeşi Alben Erman ise "Bana hastalığı söylenmedi. Ben her şeyi bir an önce öğrendim. Çok sinsi bir hastalık..." dedi.

20190123_2_34561296_41010376_Web

FOTOĞRAF GERİLİMİ

Demet Evgar, Ceren Moray ve usta oyuncuların bir arada olduğu grupla birçok kişi fotoğraf çekilmek istedi.

Fotoğraf çekme taleplerine cevap vermeyen Demet Evgar’a bir kadın "Selam bile vermiyorsunuz. Nasıl insanlarsınız siz! Ne olacak çocuklar fotoğraf çekilse" diye tepki gösterdi.

5c4b08fd61361f35fcc0b0d1

Demet Evgar sessizliğini korurken usta oyunculardan Işıl Yücesoy olaya sessiz kalamadı.

5c4b051266a97cfad81567d3

Kadının talebine kızan Yücesoy, “Siz buraya fotoğraf çekilmeye gelmişsiniz ama bizim acımız var. Lütfen saygı duyun” diye tepki gösterdi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler