Ayvalık'ta büyük skandal! Otel el değiştirince kapıda kaldılar

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde şubat ayından itibaren erken rezervasyon kabul eden bir otel kısa süre önce başka bir işletmeye devredildi. Bu gelişmenin ardından mağdur olduğunu söyleyen tatilcilerse otel girişinde toplanarak eylem yaptı.

Ayvalık’ta, Turizm Bakanlığı’na bağlı olmadığı ve Ayvalık Belediyesi'nden aldığı eski bir ruhsatla faaliyet gösterdiği öğrenilen turistik tesisten, geçen aylarda erken rezervasyon yaptıran tatilcilerin huzurlu bir tatil hayali, tesisin bir başka işletmeye devredilmesi sonucunda suya düştü.

Bavullarıyla tesisin önünde kalan ve tesise sokulmayan tatil mağdurları ile tesis yönetimi arasında gerginlik yaşandı. Jandarma, sıkı güvenlik önlemleri alarak gerginliğin büyümesini önledi. Yaşanan mağduriyetin ardından harekete geçen Ayvalık Belediyesi, tesisin işletme ruhsatını askıya aldı.

2 çocuğu ile tatil yapabilme düşüyle Almanya’dan gelen Nilüfer Swiss, ''Bu tesisin sosyal medya sayfasında reklamlarını gördüm ve araştırdım. Herhangi bir problem gözükmüyordu. Bunun üzerine şubat ayında rezervasyon yaptık. 1500 liralık parayı da peşin gönderdik. 2 çocuğum ve ben olmak üzere 3 kişilik bir rezervasyondu. Her şey içinde ultra lüks bir tatil vaadinde bulundular. Bundan 20 gün önce de tekrar aradım ve konuştuk. Herhangi bir sorunun olmadığını ve her şeyin yolunda olduğunu söylediler. Almanya’da geldik ve şu anda kapı önünde kaldık. Şu anda bizi muhatap alacak hiçbir yetkili de yok. Tesisin ruhsatı iptal edilmiş. Bize de hiçbir şey söylenmedi ve bu konuda hiçbir şekilde bilgilendirilmedik'' dedi.

'PARAMI İADE ETMEDİLER'

Tesisin işletmecileri tarafından mağdur edildiğini ileri süren Fatih Avcı ise şubat ayı içerisinde rezervasyonunu yaptırdığını anlatarak, ''Bu tesisin eski sahipleri burasının çok kötü olduğunu, tesisin işletmesini tesisin sahiplerinin geri aldığını ve koşulların çok daha güzel olacağını söylediler. Koronavirüs nedeniyle ben nisan ayı içerisinde rezervasyonumu iptal ettim. Bana 21 iş günü içerisinde paramın iade edileceğini ve hesabıma yatırılacağını söylediler. Fakat hala para hesabıma yatırılmadı. Bugün otele giriş yapmam gerekiyor. Şu anda otelin içerisinde hala başka müşterilerin olduğunu ve bazı internet sitelerinde otelin rezervasyon almaya devam ettiğini görüyoruz. Bu tesisin koronavirüs ile ilgili hiçbir önleminin olmadığını, içerisinin çok kötü koşullarda olduğunu ben içeri girerek gördüm. Şu an yurt dışından da gelenlerle birlikte buradayız ve hepimiz mağduruz. Bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz'' diye konuştu.

‘İSTEYENLERE İADELERİNİ YAPACAĞIZ’

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Türkiyede ve dünyada covid-19 fırsatçıları türedi.İnsqanları mağdur et ve suçu kovid e at.Ahlaksızlık Türkiyede son 15-20 yılda aldı başını gidiyor.bir düşünce suçlusu düşüncesini ifade etse yıllarca hapis yatarken sahtekarlar , tecavüzcüler,mafya babaları(hemde hükümet izni ve takdiri ile) , hırsızlar ,yağmacılar-rüşvetçiler, rantçılar bir gün hapiste yatmadıkları gibi olurda hapse girseler bile 3-5 ay sonrada onlara kesin af çıkmış olur.
1500 tl tatil. Mi.. Bacım sen almanyadan geldiğine emin misin.. 230 eoroya tatil hemde 2 kişi.. Bir cocuk..vay ülkemde ki kerizler bitmiş alamanyaya el atmislar..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler