Ayvalık'ta pazar girişinde maske teftişi! Tek tek kontrol ettiler

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Ali Çetinkaya Mahallesi Semt Pazarı’nı kontrole giden Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda pazara girenleri kontrol ederek maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıttı.

Giriş ve çıkışlarda kimlik denetimi ile ateş ölçümünü gerçekleştiren zabıta ekipleri, maskesiz vatandaşla maske dağıtımı yaparken, Koronavirüs salgınına karşı dağıttıkları maskelerin bir sorunluluk olduğunu anlattılar.

İlk etapta 450 adet dağıtılan maske öğleden sonra saatlerinde tekrar temin edilen maskelerle bu sayının sadece bir günde 2 bine ulaştığı öğrenildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Belediyeleri takdir ediyorum.Vallahi vatandaşa yardım da Hükümetin 10 kat önündeler.Buna rağmen hükümet belediyeler hizmet vermesin diye ya kayyumla ele geçiriyor yada yardımlarına engel oluyor.belediyeler pazar girişlerinde metrolarda bedava maske dağıtırken hükümet ptt sistemine girin form doldurun adres verin belki getiririz diyor.
@turknecat Vatandaşın evine kadar gelen maaşları, bir telefonla ihtiyaçlarının ayağına kadar gönderilmesi, yine bu ücretsiz olacak hizmet ve sağlık hizmetlerinden tut da daha niceleri. Nankörsün demeyecem kayyumdan bahsettiğine göre rengin belli. Yardımlara engel olan yok. Bazı belediyelerin (belki iyi niyetle) yapmaya çalıştıklarına izin verilir de geneli yapmaya kalkarsa bu fırsatçılık doğurur bahsettiğin kayyum atanan belediyelerin zihniyetinde olanlara. Bi bitmeyeceksiniz..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler