HABER

''Babam ve Oğlum''u 3.3 milyon kişi izledi

İstanbul - Sinema Yazarları Derneği'nden 6 dalda ödül kazanan Çağan Irmak'ın "Babam ve Oğlum" filmini 3 milyon 362 bin 731 kişi izledi.

"Babam ve Oğlum" filminin yapımcısı Avşar Film yetkilisi Sadi Çilingir, yaptığı açıklamada, 16. haftasına giren filmin gösterimde bulunduğu süresi içinde, 26 Şubat 2006 tarihi itibariyle 3 milyon 362 bin 731 kişi tarafından izlendiğini söyledi.

Filmin "görülmemiş" ilgiyle karşı karşıya bulunduğunu ifade eden Çilingir, "Filmin geldiği nokta, seyirci rakamları ve ödüller açısından sevindirici. 'Babam ve Oğlum', düzeyli, Türk filmi gibi bir Türk filmi" dedi. Çilingir, filmin Anadolu'daki sinemalarda da gösterime girdiğini kaydetti. Sadi Çilingir, GORA'nın 4 milyon bin 711 kişi tarafından izlendiğine de işaret ederek, "GORA'nın rekorunu da zorlayacağız" dedi. "Babam ve Oğlum" filmi SİYAD'ın dün akşam düzenlediği törende
"En İyi Film", yönetmeni Çağan Irmak "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo", film oyuncularından Çetin Tekindor "En İyi Erkek Oyuncu", Hümeyra "En İyi Kadın Oyuncu", Şerif Sezer de "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görülmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön