HABER

Bağcılarlı gençler tatil için Kefken Kampı’na uğurlandı

Bağcılarlı gençler tatil için Kefken Kampı’na uğurlandı

BAĞCILARLI gençler, Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 yıldızlı otel konforundaki Kefken Yaz Kampı’nda ağırlanıyor.

İSTANBUL, (DHA) - BAĞCILARLI gençler, Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 yıldızlı otel konforundaki Kefken Yaz Kampı’nda ağırlanıyor. Bin 56 genç, yeşil ile mavinin buluştuğu kamp alanında doğayla ve denizle iç içe bir tatil geçirecek.

Bağcılar Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla yaptığı protokol çerçevesinde her yıl 4 ay süreyle gençlerin hizmetine sunduğu Kefken Gençlik Kampı, bu yıl da kapılarını yaz tatili hazırlığı yapan öğrencilere açtı. Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’ne kayıt yaptıran 15-22 yaş arasındaki bin 56 genç, farklı tarihlerde 6 grup halinde Kefken Kampı’na götürülüyor. Kampın ilk yolcuları bugün yola çıktı. 176 kişiden oluşan kız öğrenciler sevdikleri tarafından bir haftalık tatile uğurlandı. Gençler deniz kenarında maviyle yeşilin iç içe girdiği noktada kurulan kampta, modern ve donanımlı tesislerde 5 yıldızlı lüks otellerin konforunda tatil yapacak.

GENÇLER BURADA BİRLİKTE YAŞAMA SANATI VE DOSTLUK KAZANACAKLAR

Kamp sürecinde öğrenciler voleybol, basketbol, futbol oynarken; badminton, masa tenisi, paintbol, kürek, oryantiring ve okçuluk gibi aktivitelere katılacak. İsteyen denize girerek yada ormanda yürüyüş yaparak yorgunluk ve stresi üzerinden atma imkanı bulacak. Kişisel gelişim eğitimi de alacak olan gençler kamp sayesinde potansiyellerinin farkına varmaları, birlikte yaşama sanatı ve dostluk kazanmaları sağlanacak.

“SPORDAN SANATA ÇOCUKLARIMIZIN ARADIĞI HER ŞEY KAMP ALANINDA VAR”

Gençleri Kefken Kampı’nda güzel ve yararlı bir tatil geçirmeye davet eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kampımızda bu sene bin 56 gencimizi konuk ediyoruz. İnşallah bu sayı ilerleyen yıllarda daha artacak. Spordan sanata çocuklarımızın aradığı her şey kamp alanında var. Çocuklarımız burada zamanlarını en güzel şekilde değerlendiriyorlar” dedi.

(FOTOĞRAFLI)

Bağcılarlı gençler tatil için Kefken Kampı’na uğurlandıBağcılarlı gençler tatil için Kefken Kampı’na uğurlandıBağcılarlı gençler tatil için Kefken Kampı’na uğurlandıBağcılarlı gençler tatil için Kefken Kampı’na uğurlandı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön