HABER

Bağdat'ta şiddet tüm hızıyla sürüyor

BAĞDAT (İHA) - Başkent Bağdat'ın doğusundaki Sadr Mahallesi'nde, Şii lider Mukteda El Sadr'ın silahlı kanadını oluşturan Mehdi Ordusu milisleriyle ABD askerleri arasında çatışmalar yaşanıyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağdat'tın Şii bölgelerinden Sadr Mahallesi'nde dünden bu yana devam eden olayların ardından, akşam saatlerinde Amerikan Ordusu'na mensup askerlerle, Sadr cemaatinin silahlı kanadını oluşturan Mehdi Ordusu milisleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi. Yer yer ağır silahların da kullanıldığı bölgede, ABD askerlerine askeri helikopterlerin de havadan destek verdiği ifade ediliyor.

Çok uluslu güce bağlı koalisyon askerleriyle hükümete bağlı yerel güçlerin, çıkan olayları yatıştırmakta yetersiz kaldığı kaydediliyor.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta akşam saatlerinde Sünniler'e ait 9 camii ile bazı evlerin kundaklamasının ardından çıkan çatışmalarda 30 kişinin öldüğü, en az 50 kişinin yaralandığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, akşam saatlerinde bir grup silahlı unsurun Sünniler'e ait 9 camii ile bazı evleri kundaklamasının ardından çıkan silahlı çatışmalarda 30 kişi öldü, en az 50 kişi de yaralandı.

Dün Sadr Mahallesi'nde meydana gelen kanlı saldırın ardından patlak veren çatışmaların önü alınamazken, kentin farklı bölgelerindeki olaylar halen devam ediyor. Yetkililer, can kaybının artmasından endişe ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön