Bağış: Dünyaya yardım götüren 4. ülkeyiz

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Bu sene Türkiye, kendi vatandaşının dışındakilere yardım götürenler arasında dünya dördüncüsü oldu.” dedi.

İSTANBUL (CİHAN)- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlen sokak iftarına katıldı. İftara Bakan Bağış'ın yanı sıra Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve çok sayıda Bayrampaşa sakini katıldı.

Programda konuşan Bakan Bağış, "Gerçekten artık eskiyi aramayan ama geleceğe dönük emin adımlarla ilerleyen Türkiye var. Üzerinde titizlikle titrediğimiz çözüm sürecini, Ramazan bereketiyle sizlerş Ramazan sofrasında yaşatıyorsunuz. Türkiye büyüyor. Bu sene Türkiye kendi vatandaşlarının dışındakilere yardım götürenler arasında dünya dördüncüsü oldu. Avrupa Birliği ve İngiltere'den sonra dünyaya en çok yardım taşıyan ülke haline geldik.” ifadelerini kullandı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı ise konuşmasında, "Dün Hırvatistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Kosova ve Yunanistan'da biz sizlerin hemşehrileriyle birlikte olduk. Gönül köprüsünü Bayrampaşa'nın güzel insanlarının sevgilerini, evladı Fatihan diyarındaki o bizim güzel insanlarımıza nakşettik. Onların selamlarını sizlere getirdik. Bu Ramazan ayının sizlere ve ülkemiz insanlarına hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
böyle sallayan bir bağış çı bir daha dünyaya gelmez.adamın suratından riya akıyor.
pardon deniz feneri türkiyede nereye yardım yaptıda tv kurdular ..kalan bi kellenin bavulla getirdikleri ne oldu ..
bırazda yardım maaşlarda emeklıye versınız bağıs yardım göturduğun ulke anamızı bellıyor bomba patlatıyor buyuk elçıklerımızde yakında başka bır yerlerımızde patlatırlar bombaları
ülkendeki açları düşünsen birazda
dünyanın en zengin ilk 4 ülkesinden biri olduğumuz için normaldir, bir de nerelere yardım götürdüğümüzü sorun bakalım ne çıkacak altından
ülkesinde açlık sınırı altında milyonlarca vatandaşı olup, dışarı yardım götüren tek ülkeyiz
yardım alan kaçıncı ülkeyiz?
Diğer Haberler