HABER

Bahçeli, İsviçre’deki referandumu kınadı

MHP lideri Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak İsviçre’deki referandumu değerlendirdi.

Bahçeli, İsviçre’deki referandumu kınadı

ANKARA (ANKA)- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsviçre’nin ülkesinde yaşayan Müslüman toplumun ibadethaneleri konusunu referanduma götürmesini ve bunun minare yasağı ile sonuçlanmasını, Avrupa’nın insan hakları ve din vicdan özgürlüğü alanındaki siciline kara bir leke olarak geçtiğini bildirdi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, İsviçre’deki referandumu değerlendirdi. Referandumun Avrupa’nın siciline kara bir leke olarak geçtiğini bildiren Bahçeli şöyle dedi:

“Bu gelişme İslam karşıtlığının hangi tehlikeli boyutlara ulaştığını göstermiş ve batılı değerlerin Hristiyanlık’la sınırlı olduğunu ve diğer dinleri dışladığını ortaya koymuştur. Türkiye’ye her vesileyle insan hakları dersi vermeye yeltenen, 1915 olaylarını “soykırım” olarak gören, Ermeni yalanlarına sahip çıkarak şerefli tarihimizi karalamaya yeltenen İsviçre, din ve kültür farklılıklarını bir kırılma ve çatışma hattına dönüştüren bu yaklaşımıyla temsilcisi olduğunu iddia ettiği evrensel değerlerden nasibini almadığını acı bir şekilde sergilemiştir. İsviçre hükümetinin bu ayıbı tevil ve izah çabaları beyhudedir. Bu gelişmeyi şiddetle kınıyoruz.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön