HABER

Bahçeli: Kızdırmayın Türk'ün kafasını

İzmir - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör çıkmazına saplanarak ihanet eden PKK'lılar için tek bir çıkış yolu olduğunu belirterek, "Bu da terör eylemlerine koşulsuz olarak derhal son vermek, silahlarıyla dağdan inip Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teslim olmak ve Türk adaletinin vereceği hükme razı olarak cezalarını çekmektir" dedi.

Tarihin hiçbir döneminde Türk Milleti'ne yapılan ihanetin karşılıksız ve cezasız kalmadığını ifade eden Bahçeli, "Bunu herkes iyi bilmeli ve elini ateşten çekmelidir. Yeri gelirse canımız feda olsun. Anadolu'yu yeniden fethetmeye hazırız. Kızdırmayın Türkün kafasını" dedi.

MHP'nin İzmir Gündoğdu Meydanı'nda teröre tepki olarak düzenlediği "Türkiye Tek Yürek, Şimdi Göstermek Gerek" mitinginde konuşan Bahçeli, terör olaylarına dikkati çekti. Bahçeli, Irak'ın kuzeyinin terör örgütü PKK'nın eğitim ve lojistik merkezi, Türkiye'ye karşı saldırı üssü haline geldiğini belirtti. Bahçeli, şöyle konuştu:

"Dağdaki teröristleri silahlarını bırakarak şehirlere davet eden Başbakan, eli kanlı teröristleri affederek siyasete sokma düşüncesindedir. Dağdaki teröristlere silahı bırakıp siyasete davetin tek bir siyasi ve hukuki anlamı vardır. Bu da ellerinde şehit ve masum insanlarımızın kanı olan bu hainlerin affedilmesi ve yaptıklarının yanlarına kar kalmasıdır. Başbakan ateşle oynamaktan vazgeçmeli ve artık kendisine gelmelidir. Terör çıkmazına saplanarak ihanet eden her kademedeki PKK'lılar için tek bir çıkış yolu vardır. Bu da terör eylemlerine koşulsuz olarak derhal son vermek, silahlarıyla dağdan inip Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teslim olmak ve Türk adaletinin vereceği hükme razı olarak cezalarını çekmektir."

Bunun dışındaki her yöntemin, devletin teröre teslim olması ve teröristlerin önünde diz çökmesi anlamına geleceğini ifade eden Bahçeli, "Çok açık söylüyorum ki makamı ve mevkisi ne olursa olsun bunu yapmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön