HABER

Bahçeli'den Arınç'a sert tepki

Bahçeli, Arınç'ın "Kürt kimliği" sözlerini sert bir dille eleştirdi.

ANKARA (ANKA)- MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Bülent Arkınç’ın, “Kürt kimliği” konusundaki sözlerine, “Bugünkü yapılan görüşme bir provokasyondur. Bir rol paylaşımı sezintim var. Eğer Başbakan Yardımcısının bu konuşmaları hükümetin görüşünü bağdaşıyorsa, örtüşüyorsa hükümetin yapacağı bir tek şey var, KCK operasyonlarını durduracak, Güneydoğu Anadolu’daki PKK ile terörle mücadele eylemlerini durdurup, BDP PKK ne diyorsa Bülent Arınç aracılığıyla onu yerine getirmesi lazım” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM Genel Kurulu’ndan ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Sayın Bülent Arınç’ın Kürt kimliği ile ilgili sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna MHP lideri Bahçeli, şöyle dedi:

“Bütçe görüşmelerinde hükümet adına söz alan kişiler genellikle hükümetin görüşünü yansıtmış olurlar. Dolayısıyla bugünkü hükümet adına yapılan görüşmede Sayın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bey'in görüşlerini bu hükümet yani 61. Hükümet benimsiyor mu, benimsemiyor mu? Bunun netleşmesi lazım. Çünkü bugünkü yapılan görüşme çok büyük bir talihsiz görüşmedir. Bugünkü yapılan görüşme bir provokasyondur. Bugünkü yapılan görüşmeyle görüşme sırasında BDP’den ve AKP sıralarından toplanmış olan alkışlarla Türkiye bir yere doğru şuurlu bir şekilde sürüklendiriyor. Bir rol paylaşımı sezintim var. Eğer Başbakan Yardımcısının bu konuşmaları hükümetin görüşünü bağdaşıyorsa, örtüşüyorsa hükümetin yapacağı bir tek şey var, KCK operasyonlarını durduracak, Güneydoğu Anadolu’daki PKK ile terörle mücadele eylemlerini durdurup, BDP PKK ne diyorsa Bülent Arınç aracılığıyla onu yerine getirmesi lazım.” (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
arkadaşlar akp %50 oy aldığına göre burda yanlış düşünen siz olyosunuz.ne de olsa seçimler demokrasiye göre yapılıyor.
yürüüü laa işe bagg.
sende sağdan yuru koçum anca gdrsın.............
konuşmandan seviyenin ne olduğun belli. Giz kavede yorum yap.
başbakan yardımcısı BDP ye geçmeye karar verdi herhalde söylemlerinin onlardan bir farkı yok. Dediği hakların hepsi var zaten amaç bölücülük yapmak zihinleri bulandırmak
Geri Dön