HABER

Bahçeli'nin ağabeyi toprağa verildi

OSMANİYE (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ağabeyi Turan Bahçeli toprağa verildi.

Bir süredir tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi'nde sabaha karşı hayatını kaybeden Turan Bahçeli'nin (73) cenazesi, kardeşi Servet Bahçeli'nin evinden alınarak, omuzlarda babasının ismini taşıyan Salih Bahçeli Camii'ne götürüldü. Burada, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel başkan yardımcıları ile çok sayıda partilinin yanı sıra Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ve birçok kurum müdürü saf tuttu.

Cenaze daha sonra Asri Mezarlık'taki aile kabristanlığına götürüldü. Önce anne ve babasının mezarları başında dua eden Devlet Bahçeli, ardından ağabeyi Turan Bahçeli'nin mezarına ilk toprağı attı. Devlet Bahçeli'yi, Sağlık eski Bakanı Osman Durmuş da yalnız bırakmadı. Cenazenin defninin ardından taziyede bulunmak isteyen çok sayıda partili izdihama neden oldu.

Devlet Bahçeli'nin, geceyi ağabeyi Servet Bahçeli'nin evinde geçireceği ve yarın sabah Ankara'ya hareket edeceği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön