Bahreyn’de 138 Hizbullah üyesi tutuklandı

Bahreyn Mahkemesi, 138 kişiye terör suçundan 3 yıldan müebbet hapse kadar ceza verdi.Bahreyn’de terör örgütü kurma suçundan yargılanan 169 sanığın davalarının sonuçlandığı açıklandı.

Bahreyn Mahkemesi, 138 kişiye terör suçundan 3 yıldan müebbet hapse kadar ceza verdi.
Bahreyn’de terör örgütü kurma suçundan yargılanan 169 sanığın davalarının sonuçlandığı açıklandı. Mahkeme, 138 kişiyi suçlu bulurken, 39 kişinin müebbet hapsine karar verdi. Mahkeme heyeti 39 kişiye 10 yıl, 23 kişiye 7 yıl, 1 kişiye 5 yıl ve 7 kişiye 3 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca suçluları toplam 4 milyar 800 milyon Bahrey dinarı (73 milyar 998 milyon 607 bin TL) para cezasına çarptırdı.
Başsavcı Dr. Ahmed el Hammadi, yapılan açıklamada tutukluların Hizbullah üyesi olmakla suçlandığını duyurdu. Başsavcı el Hammadi suçluların, "Bombalama, cinayet, silah ve patlayıcı eğitimi alma, lisanssız ateşli silahlar ve patlayıcılara sahip olma, bulundurma, üretme ve kullanma, terör gruplarına maddi destek verme ve ulaştırma, silah, mühimmat ve patlayıcı saklama ve devlet fonlarına zarar verme" suçlarından yargılandığını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler