HABER

Bakan Çelik'ten DTP'ye sert eleştiri

Devlet Bakanı Faruk Çelik, hukuk devleti sınırları içerisinde herkesin sorumluluklarını bilerek hareketlerini değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de terörden beslenen unsurlar olduğunu belirterek, hukuk devleti sınırları içerisinde herkesin sorumluluklarını bilerek hareketlerini değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) tarafından meslekte 40. yılını dolduran esnafa plaketleri düzenlenen törenle verildi. Törene Devlet Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ile çok sayıda protokol üyesi katıldı. Bakan Çelik, plaket töreni öncesi yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin konulara değindi.

Türkiye'de gündemin çok çabuk değiştiğini belirten Bakan Çelik, "Öyle çabuk gündem değişiyor ki ülkemizde takip etmekte zorlanıyoruz. Türkiye'nin acilen çözülmesi gereken sorunları var. Rahata, huzura kavuşmak için de ilk olarak terörün çözüme kavuşması gerekir. Terör konusunun iç politikaya malzeme yapılmaması gerekir. Bu konu içeride itilaf konusu yapıldığı an içinden çıkılmaz bir durum olur. Bu işi çözmek için kararlıyız. Bu işin bitmesi için ortam müsait. Bu işi başlatanlar şimdi deşifre oldu ve biz bunları biliyoruz. Türkiye 30 yıl geri gitti. Şimdi onlar da bu işin bitmesi için destek veriyorlar. Birileri çıkmış Habur'da gösteri yaptı. Ya sen kimse ölmesin diyorsan niye gösteri yapıyorsun.

Kalkmış İzmir'de konvoy yapıyorsun. Terör bitsin diyorsan çatışmacı anlayışı niye gündeme getiriyorsun otur oturduğun yerde. Terörden beslenen unsurlar var Türkiye'de. Terör varsa hayat var onlar için. Bu kafadaki insanlarla ve siyasi anlayışla biz bu işi nasıl götüreceğiz? Türkiye'de başka unsurları istismar etmek isteyen dış güçler var. Yeni PKK'lar çıkartmak isteyenler var ve biz onun için bazı toplantılar ve açılımlar yapıyoruz. İnşallah o kesimlerinde önünü keseceğiz ve Türkiye'ye sahip çıkacağız" dedi.

Genel itibarıyla parti kapatmaya karşı olduklarını ifade eden Bakan Çelik, "Partiler kapatılmamalı. Niye mi? 5-10 kişi toplanır dilekçeni İçişleri Bakanlığı'na verir yeni parti kurarsın. Parti kapanır, yenisi kurulur. Anayasa Mahkemesi karar verdi ve saygı duyarız. Aynayı karşına alacak ve bakacaksın. Ben ne söylüyor, yapıyorum diye. Türkiye hukuk devleti ve sorumluluklarını yerine getireceksin. Bu memlekette 40 bin insanın hiç uğruna teröre kurban gittiğini ve teröristbaşının adada yattığını 70 milyon biliyor da siyasi partiler bilmiyor mu? Siz diyeceksiniz ki ben yokum, muhatap değilim, muhatap orası (İmralı) diyeceksin. Orası dediğin kim ya? Türkiye Cumhuriyeti Devleti ora ile muhatap olur mu, gereğini yapmış zaten. Onun için parti kapatmaya karşı olmak ayrı şeydir, hukuk devletinin içinde herkesin aynaya bakarak nasıl oturup kalktığını değerlendirmesi ayrı şeydir" diye konuştu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler