HABER

Bakan Dönmez Bilecik’te iftar programına katıldı

Bakan Dönmez Bilecik’te iftar programına katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’in Gölpazarı İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Kaymakam İbrahim Güneş ve Belediye Başkanı Hayri Suer ile diğer ilgililer tarafından karşılandı.Ramazan ayının maneviyatına değinen Bakan Dönmez, ’’Oruç tutmak sadece nefsimizin yeme içme arzularına gem vurmak değildir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’in Gölpazarı İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Kaymakam İbrahim Güneş ve Belediye Başkanı Hayri Suer ile diğer ilgililer tarafından karşılandı.
Ramazan ayının maneviyatına değinen Bakan Dönmez, ’’Oruç tutmak sadece nefsimizin yeme içme arzularına gem vurmak değildir. Hazreti Peygamberinde buyurduğu gibi ’Nice oruç tutanlar vardır ki, orucundan kendisine kuru bir açlıktan başka bir şey kalmaz’. İşte bu yüzden Ramazan, insanlığın, günümüz dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu başkalarının halini anlama, empati kurma, kendimizi diğer insanlarla özdeşleştirme hasletlerinin en yoğun hissedildiği manevi iklimdir” ifadelerine yer verdi.
“Birliğimize ve beraberliğimize sahip çıkacağız”
Bakan Dönmez, son olarak birliğe ve beraberliğe sahip çıkacaklarını ifade ederek, “Birliğimize, beraberliğimize sahip çıkacağız. Bu sofralardaki muhabbeti, kardeşliği gözümüzden bile sakınacağız. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi hepimiz aynı gemideyiz. Aynı hedefe, aynı amaca milletçe hep birlikte el ele, gönül gönüle yürüyoruz. Yüzyıllar boyunca farklı anlayışları, mezhepleri, ırkları bünyesinde huzur içerisinde yaşatmış bir medeniyetiz. ’Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü’ diyen Yunus Emre’nin fikir dünyası ile yoğrulmuşuz. Farklılıklarımız bizlerin zenginliğidir. Başımızın tacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle dualarımızın kabul, ibadetlerimizin makbul olmasını, Ramazan ayının tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Bakan Dönmez ve Vali Şentürk ile beraberindekiler, daha sonra belediye çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Geri Dön