HABER

Bakan Durmuş: Öncelikli karar seçim

Sağlık Bakanı Osman Durmuş, TBMM'nin öncelikli kararına herkesin saygı duyması gerektiğini belirterek, öncelikli kararın seçim olduğunu söyledi.

Bakan Durmuş: Öncelikli karar seçim

Durmuş, Halk Sağlığı Haftası nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Geçmişten Günümüze Türk Ailesi " adlı resim ve fotoğraf sergisine katıldı.

Sergiyi gezen Osman Durmuş, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Mesut Yılmaz'ın, "Seçimler bir buçuk ay ertelensin, Kopenhang'tan sonra yapılsın" sözünü hatırlatması üzerine Durmuş, "Ne alaka. 3 Kasım ile 15 Aralık arasında zaten bir buçuk ay var" cevabını verdi.

"TBMM'NİN ÖNCELİKLİ KARARINA HERKES SAYGI DUYMALI"

Yine bir gazetecinin, "Küskünler hareketi seçimi erteletir mi, AB mi önce gelir seçimler mi?" şeklindeki sorusuna Bakan Durmuş, TBMM'nin öncelikli kararına herkesin saygı duyması gerektiğini belirterek, seçimlerin yapılacağını ifade etti.

Irak'ta çok başarılı görüşmeler yaptıklarını belirten Durmuş'a bir gazetecinin "Olası Irak operasyonu Türkiye'ye zarar verir mi?" şeklinde bir soru yöneltmesi üzerine Durmuş şöyle konuştu:

"Bunun cevabı açık açık ortadadadır. Körfez savaşı ve terörün Türkiye'ye zararı 200 milyar dolar. ABD'nin işbirliği ve ticaret yaptığı ülkelere bakın hepsi komşuları. Öyleyse biz neden komşularımızla iyi ilişkiler kurmuyoruz, ticaret yapmıyoruz."

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler