HABER

Bakan Gönül: "Başbakan gerekenleri söyledi"

İZMİR (İHA) - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Davos'ta yaşanan gerginliğe ilişkin olarak Başbakan'ın gerekenleri söylediğini belitti.

İzmir'de bir dizi açılış törenine katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Davos'ta yaşanan gerginliğe ilişkin açıklamada bulundu. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Taha Aksoy'un seçim bürosunu ziyaret eden Bakan Gönül, basın mensuplarının Davos'ta yaşanan gerginliğin Türkiye'nin İsrail ile savunma alanındaki ilişkilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin sorulara, "Başbakan, gerekenleri söyledi" yanıtını verdi.

İsrail'den alınacak Heron insansız casus uçaklarla ilgili bir iptalin söz konusu olup olmadığıyla ilgili olarak Bakan Gönül, "Herhangi bir aksama yok, Nisan sonuna kadar gelecekler demiştim. Ama bir yıl kadar gecikmişti. Tabii o gecikmeyi tekrarlamamalarını arzu ediyoruz. Nitekim Genelkurmay da sonradan yaptığı basın açıklamasında benim sözümü teyit etti. Bugün için biz Heronların teslimi ile ilgili takvimin uygulandığını görüyoruz, devamını da bekliyoruz" dedi.

Bakan Gönül, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Taha Aksoy'un, başarılı bir siyasetçi olduğunu, İzmir'e büyük yarar sağlayacağını belirterek, "Ak icraatın" İzmir'e kazandırılması gerektiğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön