HABER

Bakan Kasapoğlu, Avrupa Oyunları Açılış Törenini izledi

Bakan Kasapoğlu, Avrupa Oyunları Açılış Törenini izledi

2.

2. Avrupa Oyunları, ev sahibi Belarus’un başkenti Minsk’te gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da izledi.
2. Avrupa Oyunları, Belarus’un başkenti Minsk’te gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Törende, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da yer aldı.
Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenen 2. Avrupa Oyunları görkemli açılış töreni ile resmen başladı. 22 bin kişi kapasiteli Dinamo Stadı’nda gerçekleştirilen törende Türkiye’yi oyunlarda temsil edecek sporcu kafilesinin geçişi sırasında Türk bayrağını milli okçu Mete Gazoz taşıdı.
Avrupa Oyunları’nı izlemek üzere Belarus’a gelen Bakan Kasapoğlu, milli sporcuları resmi geçiş töreni sırasında ayağa kalkarak selamladı.
Bakan Kasapoğlu’na Türkiye Cumhuriyeti’nin Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı Prof. Dr. Uğur Erdener de eşlik etti.
Açılış töreninde sporcuların yürüyüşlerinin ardından oyunlar meşalesi yakıldı.

Bakan Kasapoğlu Belaruslu mevkidaşı ile görüştü
Bakan Kasapoğlu, açılış töreni öncesinde Belarus Spor ve Turizm Bakanı Sergei Kovalchuk ile bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, Kovalchuk ile resmi açılış töreninin düzenlendiği Dinamo Stadı’nda ikili görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye’yi 14 branşta, 110 sporcu temsil edecek
Belarus’un başkenti Minsk’te, 21-30 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 2. Avrupa Oyunlarında Türkiye’yi 14 branşta, 110 sporcu temsil edecek.
Türk sporcular atıcılık, atletizm, badminton, 3x3 basketbol, bisiklet, boks, cimnastik, güreş, judo, kano, karate, masa tenisi, okçuluk ve sambo dallarında mücadele edecek.
2. Avrupa Oyunları’nda, 50 ülkeden katılan 4 binin üzerinde sporcu 21 branşta yarışacak. Avrupa Oyunları, 2020 Tokyo Olimpiyatları için bazı spor dallarında eleme niteliği taşırken, bazılarında ise sıralama puanına katkı verecek.
Dört yılda bir düzenlenen organizasyonun ilki 2015 yılında Azerbeycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenmişti.

Bakan Kasapoğlu, Avrupa Oyunları Açılış Törenini izledi

Geri Dön