Bakan Kasapoğlu, Polat Kemboi Arıkan’ı kutladı

Milli sporcu Polat Kemboi Arıkan, Paris Maratonu’nda kişisel en iyi derecesi olan 2:08.14 süresiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandı.

Milli sporcu Polat Kemboi Arıkan, Paris Maratonu’nda kişisel en iyi derecesi olan 2:08.14 süresiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandı. Bakan Kasapoğlu 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota alan milli atleti tebrik etti.
Bakan Kasapoğlu Paris Maratonu’ndaki derecesiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota alan milli atlet Polat Kemboi Arıkan için tebrik mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu’nun tebrik mesajı söyle:

“Paris Maratonu’nda kişisel en iyi derecesi olan 2:08.14 süresiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan Polat Kemboi Arıkan’ı tebrik ediyorum. Olimpiyat yolunda kazanılan her kota bizleri madalyaya bir adım daha yaklaştırıyor ve sporcularımızı motive ediyor. Polat Kemboi Arıkan’ın bu başarısı da bizleri mutlu etti. Milli sporcumuzun başarısında emeği geçenleri kutluyor, Tokyo 2020 olimpiyat oyunlarında kendisine başarılar diliyorum.”