HABER

Bakan Koca vaka sayısı en çok azalan illerin grafiğini yeniden paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık vaka sayısı en çok azalan illerin grafiğini yeniden paylaştı. Koca, "5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçen haftaya göre 100 bin kişi başına düşen vaka sayısının en çok azaldığı iller paylaşımının Sağlık Bakanlığı'nın geçen hafta paylaştığı verilerle uyuşmadığı ortaya çıkmıştı. Tepkilerin ardından Koca'dan yeni bir paylaşım geldi. Koca grafiği yeniden paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum."

Bakan Koca'nın paylaşımına göre en çok vaka düşüşü olan iller sırasıyla şöyle:

"Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop, Kırklareli."

12

Bakan Koca, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Geçen haftaya göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan illerimiz; İzmir, Sakarya, Adana, Kırşehir ve Kars" ifadelerini kullanmıştı.

Dün açıklanan tablo şöyle:

grafik

Geri Dön