HABER

Bakan Kurum, Bayram namazını Konya’da kıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ramazan Bayramı namazını Konya’da kılarak hemşehrileriyle bayramlaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ramazan Bayramı namazını Konya’da kılarak hemşehrileriyle bayramlaştı. Bakan Kurum, "Bayramlar bize komşuyu akrabayı tekrar hatırlatıyor” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bayram namazı için Konya protokolü ile birlikte Mevlana Müzesi önündeki meydana geldi. Bakan Kurum ve beraberindekiler Mevlana Meydanı’nda bayram namazını kılarak halkla bayramlaştı. Bakan Kurum burada yaptığı açıklamada, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Müslüman aleminin bayramını kutlayan Bakan Murat Kurum, "Bayramlar bize komşuyu akrabayı tekrar hatırlatıyor. Hepsine el uzatmamız gerektiğini her bayramda hatırlatıyoruz ve bizde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza el uzatacağız, onlara dost elimizi uzatacağız. Biz Türk milleti olarak dünyada en çok yardım eden milletiz. Bu noktada tüm mazlumların lideri Cumhurbaşkanımızın izinde, yolunda gidiyoruz. Türkiye sadece kendini ilgilendirmiyor, tüm dünya coğrafyasındaki mazlumları ilgilendiriyor. Biz de bu anlayışla ülkemizi 2023’ünü, 2053’ünü, 2071’e o vizyon çerçevesinde el birliği ile taşımak istiyoruz" dedi.

Geri Dön