Bakan Müezzinoğlu'ndan 1 Mayıs açıklaması

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak için ısrarlı olunmamalı. 1 Mayıs için güvenlik öncelikli konudur. 1 Mayıs'ı Ankara'da Tandoğan'da kutlayacağız" ifadelerini kullandı. Öte yandan DİSK, Taksim talebinden vazgeçti, İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamaları Bakırköy'de yapılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,"Valilik izninin olduğu noktalarda 1 Mayıs'ın kutlanmasına sıcak bakıyoruz" demişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "1 Mayıs'ı Ankara Tandoğan'da kutlayacağız" dedi.

Müezzinoğlu, işçilere İstanbul'da Taksim'in yasaklanması için "1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak için ısrarlı olunmamalı. Kutlamalar için güvenlik öncelikli konudur" ifadesini kullandı.

Türk-İş de işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs için Ankara Tandoğan'da merkezi miting yapacaklarını açıklamıştı.

Öte yandan DİSK, Taksim talebinden vazgeçti, İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamaları Bakırköy'de yapılacak.

Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlamalarına DİSK, KESK, TMMOB ve TTB katılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
1 Mayıs Taksimde kutlanmazsa, Kapitalistler Işçileri dinlemez. Diğer yerlerde yapılan kutlama zaten yandaş akp basınına yansımayacaktır. Basın adına Akp nin dışında bi Basın kalmadı zaten.
@sonefe53 1 mayıs denen olayın işçiymiş emekçiymiş zerre kadar alakası olmadığını çocuklar bile biliyor. kimse oyun oynamasın. t.c. devleti düşmanları, terör örgütleri ve anti-islamcıların bayramı işte. devlet izin vermeyi bırak yasaklaması gerek.
Sabahlara kadar sela okutarak, Bütün vatandaşları alanlara davet ediyorum diyor, Taksim meydanı dahil olmak üzere, Belediye otobüsleri, Metroları, Beleş yapıp, Koyunları tır dorselerine bindirip, Şehir meydanlarına toplayıp, Bedava dürüm yediriyordunuz. Yemedimi şimdi, Devrimciler bayram yapmak isteyince, Pabuç pahalımı geldi!!!
@merkebus Koyun dediklerin senin yedi sülaleni .... ama nasıl anladın sen
@merkebus Helal olsun. Noktayı da koymuşsun. 1 Mayıs Türkiye'de Taksim'dir! Emekçiler 1 Mayıs 1977 de bedelini kanlarıyla ödediler!
@merkep gibi konuşam; o bir varoluş yokoluş meselesiydi ,3-5 tane adam davul zurnayla halay çeksin diye değil ! Zaten kamuda ki işçi maaşlarını biliyoruz !!
@ayhanlatifoglu süper oldu....
Karışıklık çıkarmak için şeytani 1 mayıs taksim meydanı diye dayatanların amaçlarına ulaşamayacaklar bu ülkede yaşıyorsak kanunlarına uymak zorundayız
@farukhakkioglu Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!!!
@farukhakkioglu YSK kanunlarıda buna dahil mi? Dahilse niye uyulmadı ? Dimi ama!
@farukhakkioglu YSK kendi kanununa uymadı onu da bi açıkla.Her gün 15 temmuz sonrası binler toplanınca aynı kanun yok muydu?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler