Bakan Şahin: Avuçlarını yalayacaklar

ANTALYA (İHA) - Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ilgili olarak, "Bu dava Türkiye'de siyasi partiler açısından yeni bir dönem başlatacak, bu süreç Türkiye'yi partiler mezarlığı olmaktan kurtaracak" dedi.

Antalya'da AK Parti'nin ilçe başkanları toplantısına katılan Bakan Şahin, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ilgili olarak Bakan Şahin, AK Parti'nin vatanseverliğin cumhuriyetçiliğin odağında bir parti olduğunu ifade ederek, "Bu dava Türkiye'de siyasi partiler açısından yeni bir dönem başlatacak, Türkiye'yi antidemokratik uygulamalardan kurtaracak. Bu süreç Türkiye'yi partiler mezarlığı olmaktan kurtaracak. Üzgün müsünüz diye sorarsanız, elbette üzgünüm partimiz hakkında böyle bir kapatma davası açıldığı için. Bu çağda dünyanın düz olduğunu bize göstermeye çalışanların olduğu için üzgünüm. AK Parti geçmişte bu tür badireleri atlattı. Hepsinden de daha güçlü olarak çıktı. Üç seçime girerken de önümüzde bu tür sıkıntılar vardı. 3 Kasım'da tek başımıza iktidar olduk. 2007'de yüzde 47 oyla iktidar olduk. Yerel seçimler öncesi yine önümüzde Anayasa Mahkemesi var. Bu seçimlerden de yüzde 50'nin üzerinde oy alarak çıkacağız. Bize bu imkanı sağlayanlara teşekkür ediyorum"dedi.

Siyaset yasağı konulması istenen 71 isimle ilgili olarak Şahin, "Siyaset hiç umurumuzda değil. 71 ismi merak bile etmiyorum. Bu süreçleri çok yaşadım. Türkiye bu sürecin sonunda tam demokrasiye geçecektir" diye konuştu.

DTP Başkanı Ahmet Türk'ün desteğiyle ilgili sorulan soru üzerine Bakan Şahin, "Kimsenin görüşüyle ilgili değerlendirme yapmak istemiyorum. Ama bu davayla ilgili bıyık altından gülüp avuç ovuşturanlara şunu söylemek istiyorum, avuçlarını yalayacaklar" yanıtını verdi.