HABER

Bakan Şahin'den küfür tepkisi

İZMİR (İHA) - Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, kulüplerin, küfredenleri statlardaki güvenlik kameralarıyla belirlemesi gerektiğini söyledi.

Bakan Şahin, İzmir'de gerçekleştirilen Vehbi Emre Güreş Turnuvası'nın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sporla küfrü bağdaştırmanın mümkün olmadığını belirtti. Tribünlerde küfredenlerin, psikolojik sorunları olduğunu düşündüğünü ifade eden Bakan Şahin, şöyle konuştu:

"Bazı statlarda koro halinde küfrediliyor. Bunu kabul etmek mümkün değil. Yasalar bu konuda gerekli işlemlerin yapılmasına imkan tanıyor. Valilerimiz ile bu konuyu görüşüyorum. Dün de İstanbul Valimiz ile görüştüm. Gerekirse maçların tatil edilmesi konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yetkisi var. İhtara rağmen küfür devam ettiğinde bu uygulamaya gidiliyordu. Yine yapılırsa faydalı olacağını düşünüyorum. Yapanın yanına kar kalırsa küfrün önüne geçemeyiz."

Bazı statlarda güvenlik kameralarının kurulu olduğunu ancak çalıştırılmadığını kaydeden Bakan Şahin, "Kulüpler güvenlik kameralarını devreye sokarak, küfredenleri belirlemeli. Eğer uygulamada sıkıntı varsa gerekli yasal düzenlemeler yapılır. Ancak bu noktada bir sıkıntı yoksa yasalar uygulanmalı" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön