Bakan Selçuk duyurdu! 55 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ikisi kanser ilacı olmak üzere 55 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını bildirdi.

Bakan Selçuk duyurdu! 55 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ikisi kanser olmak üzere 55 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı. Bakan Selçuk, bu ilaçlardan 39’unun yerli üretim olduğunu belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) resmi web sitesinde SGK Sağlık Uygulama Tebliğine (SUT) ilişkin yeni düzenlemelerin yayımlandığını duyurdu.

"GERİ ÖDEME LİSTESİNDEKİ TOPLAM İLAÇ SAYISI 8 BİN 554 OLDU"

Yeni düzenleme ile birlikte toplamda 8 bin 554 ilacın geri ödeme listesinde yer aldığını ifade eden Zehra Zümrüt Selçuk, "Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen yurt içi ilaç sayısı 8 bin 173’e ulaştı" ifadelerini kullandı.

2018 yılında 70’i kanser olmak üzere 570, 2019 yılında da 34’ü kanser olmak üzere 268 ilaca doğrudan erişim imkanı doğduğunu anlatan Bakan Selçuk, “Kanser hastalarının tedavisinde kullanılan ilaçlardan 626’sı yurt içi, 70’i yurt dışı olmak üzere toplamda 696 ilaç Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından geri ödeme kapsamına alınmıştır” ifadelerini kaydetti.
Vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini belirten Bakan Selçuk, "İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim" dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
İMAMOĞLU Bİ SALLADI AKP Yİ VATANDAŞ AKLINA GELDİ HÜKÜMETİN...
Nereye bakıyoki bu bakan
ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN ESKİ ZAMANLARI BİR DAHA GÖRMEYELİM
Devlet soyut bir kavramdır.Devleti oluşturan tüm unsurlarla birlikte devlet biziz yani....Senin bahsettiğin şey ise hükümet!Bu dan 40 yıl sonra da bugün için aynı şeyler düşünülcek.Senin yaptığın provakatörlüğü bir başkası yapacak belki..Milleti galyana getirmeyin,edebinizle oturun.Herkes birbirine düşman oldu sayenizde.Milleti bölün sonra da zeval gelmesin diyin.En büyük kötülüğü siz yapıyorsunuz.Eski zamanda Türk milleti yaşıyordu bu ülkede!"Ne mutlu Türküm diyene" diye bağıran çocuklar vardı.Sahi yasaklandı di mi o??Sen bilirsin!! Çok devletçi, pek hükümetçi, aciip milliyetçisin ya?!!!?!!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler