Bakan Selçuk'tan flaş LGS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS'ye ilişkin yaptığı açıklamada "Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi'den itibaren dağıtılacak" dedi. Öte yandan konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da bir açıklama geldi.

Bakan Selçuk'tan flaş LGS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran'da gerçekleşecek LGS'ye ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi'den itibaren dağıtılacak."ifadesini kullandı.

MEB'DEN AÇIKLAMA

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındı. Önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları, bu yıl bir karmaşaya neden olarak sosyal mesafenin ihlal edilmesi olasılığının ortadan kaldırılması için öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek. Ayrıca soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
İPTAL EDİN BU YILDA ADRESE DAYALI YERLEŞTİRME YAPIN.ESKİDEN LGS Mİ VARDI..
Sınavlar yapılıyor ama okullar açılmıyor Sınav salonları görev alacak öğretmen bulunamadığı için yirmişer kişilik hazırlanıyor Yani her sıraya bir öğrenci oturuyor Nerede kaldı sosyal mesafe.
Sınavın yapılacağı sınıflar kaçar kişi olacak?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler