Bakan Selçuk'tan Kocaeli Valiliği'ne ziyaret (3)

KOSGEB'TEN DESTEK ALAN KADINLARLA BULUŞTU Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KOSGEB'ten destek alarak iş kuran ve ekonomiye katkı sağlayan kadınlarla bir araya geldi.

Bakan Selçuk'tan Kocaeli Valiliği'ne ziyaret (3)

KOSGEB'TEN DESTEK ALAN KADINLARLA BULUŞTU
Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KOSGEB'ten destek alarak iş kuran ve ekonomiye katkı sağlayan kadınlarla bir araya geldi. İzmit'teki bir restoranda gerçekleştirilen toplantıda Bakan Selçuk, kadınların istihdama katılmaları için projeler geliştirip, teşvikler sağlamayı sürdüreceklerini belirterek şunları söyledi:
"Kadın her daim çalışıyor, her daim üretiyor, her daim girişimci. Bizim sadece bu tanımlarla ilgili bazı değişikler yapmamız lazım. Kadının istihdam edilmesi başka bir şey ama kadın, özellikle Anadolu'da kadın, her zaman tarlada, bağda, ailede evin içinde veya evin dışında, çalışma hayatında, siyasette, bürokraside, kendi kadim kültürümüzden gelen gelenekler doğrultusunda bizim kadınımız her daim çalıştı, üretti. Kadın alın terinin, fedakarlığın, cömertliğin adı oldu. Siz kadınlarımız aslında toplumsal hayatta ailelerimizin olduğu kadar kalkınmanın da temel unsuru oldunuz. Biz burada kadınların ekonomik fırsatlara erişiminin sağlanması ve kadın girişimcilerin desteklenmesi ile ekonomimizin sürdürülebilir boyutlara ulaşması açısından önemli. O yüzden sizlerin girişimci ruhunu, çalışma hayatına katılımınızı, istihdama katılımınızı önemsiyor ve destekliyoruz. Bunun için gerekli mevzuat değişikliklerini yapmaya ve teşvikleri sağlamaya da gayret ediyoruz. Bilgi ve birikiminizi cesaretle, girişimcilikle bütünleştirerek yüksek bir değer üretme gayretinizden dolayı sizleri bir kez daha tebrik ederim. Ben burada cesur kadınlar görüyorum. Kahraman kadınlar görüyorum. Her birinize bu anlamda ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Siz girişimcileri güçlendirerek dünyayla bütünleştirmek için biz de hem kamuda hem de özel sektör olarak ve sivil tolum kuruluşları aracılığıyla bazı çalışmalar yapıyoruz. Projeler geliştiriyoruz ve teşvikler sağlamaya çalışıyoruz. İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarında bulunuyoruz."

FOTOĞRAFLI

Bakan Selçuk'tan Kocaeli Valiliği'ne ziyaret (3)Bakan Selçuk'tan Kocaeli Valiliği'ne ziyaret (3)Bakan Selçuk'tan Kocaeli Valiliği'ne ziyaret (3)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler