Bakan Soylu'dan hakkındaki 'yaptırım' kararıyla ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD'nin kendisinin de aralarında bulunduğu Türk bakanlara yaptırım kararıyla ilgili soru üzerine FETÖ ile ilgili attığı tweet'e gönderme yaparak, “İlk yaptırımdan sonra mal bildirimimde herhangi bir değişiklik yoktur. Arz ederim” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Cibuti İçişleri Bakanı Moumin Ahmed Cheick ve beraberindeki heyetle makamında bir araya geldi. Bakan Soylu, görüşme sonrasında gazetecilerin ABD’nin kendisi hakkında uyguladığı mal varlığı ve vize yaptırımlarına ilişkin sorusuna daha önce Twitter’dan FETÖ’ye gönderme yaptığı sözlerle yanıt verdi. Bakan Soylu, “İlk yaptırımdan sonra mal bildirimimde herhangi bir değişiklik yoktur. Arz ederim” dedi.

a_6044_1

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı'ndan Soylu'nun sözlerine ilişkin yapılan açıklamada, "Sayın Bakanımızın ABD yaptırımları ile ilgili bugünkü 'İlk yaptırımdan sonra mal bildirimimde herhangi bir değişiklik yoktur. Arz ederim' açıklaması, 2 Ağustos 2018 tarihindeki tweet'ine atıf yapılarak söylenmiştir" denildi.

BAKANLARA YAPTIRIM

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yaptırım uygulanmasına yetki veren kararnameyi imzalamasının ardından, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptırım listesine alınmıştı.

DAHA ÖNCE DE YAPTIRIM LİSTESİNE ALINMIŞTI

İçişleri Bakanı Soylu daha önce de ABD tarafından, Rahip Brunson'ın tutuklanmasındaki rolü bahane gösterilerek yaptırımlara maruz kalmıştı.

Soylu'nun geçen yıl kendisine yönelik ABD yaptırımı sonrası şu açıklamayı yapmıştı:

"Amerika'da bir malımız var; Fetö. Onu da orada bırakmayız, alacağız!"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
Ben bu adamı cokkk seviyorum helal sana
Adamsın Soylu "ABD de bir malımız var Oda Feto.Onuda orda bırakmayız alırız"
hatirliyormusun biz malimizi alamadik ama adamlar bizdekini soke soke aldi yosa benmi yanlis hatirliyorum
@canmeno doğru hatırlıyosun tabiki ama şundan dolayı CEHAPE zihniyetinin 100 yıl önce yapmış olduğu yanlış politikalardan dolayı sığırıcık
@canmeno halkbank müdürü ? gelmedi mi ?
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum Vatandaşlıktan çıkarma (ailesi ve çocukları dahil) olsaydı daha anlamlı olurdu. Kendi adlarına ABD.de mal mülk alacak kadar saf olacaklarını sanmıyorum BU EFELENME AZ BİLE BEN OLSAYDIM FÜZELERİ ABD.YE ÇEVİRİRİM DİYE TEHDİT EDERDİM. (KANKALAR ARASINDA OYUNCAK KAVGASI BU.)
@dragonn_06 Hangi füzeleri çeviriyorsun? Amerika da C. Başkanının çocukları, torunlarda yaşıyor. Füzeler ya onlara isabet eder ise?
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum hatırladıgım kadarıyla karşılıgını almadan vermedik
@muratt.alp kardeşim bunlara ne anlatsan boş her şeye bir kul bulurlar
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum yaş mı kuru mu hava durumu herşeyin bir zamanı var
güzel mesaj :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler