HABER

Bakan Unakıtan'ın boy kompleksi

ANKARA (İHA) - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, makamında kabul ettiği Uluslararası Para Fonu (IMF) 1. Başkan Yardımcısı John Lipsky ile boy farkını gerekçe göstererek oturduğu yerden tokalaştı.

Bakan Unakıtan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan IMF 1. Başkan Yardımcısı Lipsky ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Görüntü almak için Unakıtan'ın makamına alınan gazetecilerin soru sormasına izin verilmeyen görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Basın mensupları, kendilerine görüntü veren Unakıtan ve Lipsky'den bir kez daha tokalaşmalarını istedi. Basın mensuplarının bu isteği üzerine Bakan Unakıtan, konuğuyla kendisi arasında boy farkı olduğunu söyleyerek bu talebi geri çevirdi. Unakıtan, "Aramızda boy farkı olduğu için tokalaşma görüntüsü alamazsınız. Ama oturduğumuz yerden tokalaşabiliriz" diye konuştu.
Daha sonra konuğuyla ayağa kalkmadan tokalaşan Unakıtan, "Sayın Lipsky, Bakan Tüzmen ile görüşürse ayakta tokalaşma alırsınız" diye espri yaptı. Boyu 190 santimetreden uzun olan Lipsky'i Bakan Unakıtan'ın yerine Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan'ın uğurladığı gözlendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön