HABER

Bakanın yüzüne pastayı yapıştırdılar

Dünyanın en büyük hayvan hakları örgütü PETA, gerçekleştirdiği bir eylemle yine adından söz ettirmeyi başardı.

Bakanın yüzüne pastayı yapıştırdılar

Kanada’da fok avcılığını protesto eden bir PETA üyesi, Balıkçılık ve Okyanus Bakanı Gail Shea’nın yüzüne pasta fırlattı.

[

****](http://video.mynet.com/eglendirmece/Kanadali-bakana-pastali-saldiri/451742/)

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/yasam/unutulmayan-eylemler-unutulmayan-eylemler/2968/129622/)

Neye uğradığını şaşıran bakan, “Pastanın tadı tıraş kremine benziyordu” diyerek olayı geçiştirmeye çalışırken, Kanada PETA örgütünün başkan yardımcısı Tracy Reimen, “Azıcık soyalı pasta Bayan Shea’nin ellerindeki kandan iyidir” diyerek eylemi savundu.

ABC televizyonunun haberine göre, olay önceki gün Kanada’nın Burlington kentindeki İç Sular Merkezi’nde düzenlenen bir toplantı sırasında meydana geldi. Balıkçılık ve Okyanus Bakanı Shea’nın konuşmak üzere kürsüye geldiği bir sırada aniden öne fırlayan 37 yaşındaki Emily McCoy adlı New York’lu bir PETA üyesi, elindeki pastayı bakanın yüzüne yapıştırdı.

Protestocu derhal gözaltına alınırken, Bakan Shea derhal kulise alınarak temizlendi. Yüzünü ve kıyafetlerini temizledikten sonra yeniden kameraların karşısına geçen bakan iyi olduğunu söyleyerek, “Böyle bir olayla da olsa gündeme geldiğim için şanslıyım. Maalesef, politikacı olunca böyle şeylere maruz kalıyorsunuz. Dünyada böyle delice işler yapan insanlar da var” demekle yetindi.

PETA Başkan Yardımcısı Reimen ise eylemi savunarak, amaçlarının Kanada sularında gerçekleştirilen fok balığı katliamına dikkat çekmek olduğunu duyurdu. Reimen, Kanada’nın fok katliamına son verme zamanının geldiğini savundu.

Bakan Shea ise, yüzüne yediği pastaya rağmen hükümet olarak fok balığı avcılığını desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Geri Dön