Bakanlık kutladı! Koronavirüse karşı yıkanıp tekrar kullanılabilen maske üretiyorlar

Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ilk defa İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından koronavirüsü salgınına karşın yıkanıp tekrar kullanılabilen maskeler üretildi. Hijyen ve cerrahi maske üretimine başlanan okuldan yapılan açıklamada, çalışan kişilerin talebe yetişemediklerine dikkat çekildi. Okul yönetimi, öğretmenler ve personellerin gönüllü olarak üretimini yaptığı maskelerle kurumların acil ihtiyaçlarına cevap vermek amaçlanıyor.

Manisa İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından korona virüsü salgınına karşın hijyen ve cerrahi maske üretimine başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan sağlık maskeleri yıkanıp tekrar kullanılabilir olma özelliği taşıyor. Okul yönetimi, öğretmenler ve personeller tarafından gönüllülük esasına göre üretilen sağlık maskeleri, görevlerine devam etmek zorunda olan kurumların acil maske ihtiyacına çözüm olması hedefleniyor. Tamamen hijyenik ortamda üretilen maskeler için Türkiye’nin farklı noktalarından siparişler yağıyor.

Bakanlık okulu tebrik etti

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
devlet dedigin...uretim uretim uretimmm.. GAZI MUSTAFA KEMAL ATATURK U bi anlayin.. ihaleye verip hallederiz degil her sektorde meslek liselerine destek firsat verilirse firsatci karaborsaci ozel sektore yetimin hakki yedirilmez
10 kuruşa uretip 50 tl ye satılırsa tabiki talebe yetisilmez. olan üreticiye olur
ak akceyide yediler zor zamanlar icin ayrilan para
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler