KADIN

Bakıcı Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Bakıcı Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Bakıcı seçerken işinize yarayacak 4 yöntem..

Çocuğunuzun mizaç, ihtiyaçları ve onları karşılayabilecek bakıcınızın yetenekleri ararsında iyi bir"uyum” olmalı.

Bakıcılarla çocuklar arasındaki küçük oranlara bakın. Okul öncesi çocuklar için, dört çocuğa birbakıcı fikri.

 1. Bakıcı ve çocuk arasındaki devamlı, güçlü ve pozitifbir ilişkiye bakma fikri.

 2. Görevlilerin sağlık, güvenlik (CPR) ve çocuk gelişi ile ilgili eğitim alıp almadıklarını sorun.

Birkaç ek tavsiyeler

Bakıcı ile çocuğunuzun iletişimlerini gözlemlemek için zaman ayırın.

Düzenli olarak, çocuğunuzun günlük bakım durumunda nasıl tecrübe edindiğini öğrenmek için habersiz ziyaret edin.

Çocuğunuzun bakıcı ile düzenli olarak iletişim kurun.

Çocuğunuzun yeteneklerini güvende hissetmesini, uygun bir şekilde mücadele etmesini, sürüp giden bir sistemle oyun oynamasınıve öğrenmesini geliştirin.

Her çocuğun bilmesi gereken aile-çocuk ilişkini sağlayın ve onlara dikkat edecek en az bir kişi olmalı. Aile-çocuk ilişkisinin niteliği çocuklarınızın inançlarına dayanır, bakımları için kapasitelerine güvenin, koruyun ve yüreğindekileri paylaşın. Çocuğunuzun günlük yaşamıylabağ kurmanızduygu gelişimine temel olur.

İletişimde kalmak için kolay yöntemler

 1. çocuğunuzun günlük aktiviteleriyle ilgili bakıcısıyla iletim kurun.bu, çocuğunuzun gelişimini günden güne izlemenize yardımcı olur ve onun ihtiyaçlarını tahmin etmenizi sağlar.Kızınızın en iyi arkadaşının doğum günü için küçük bir pasta yapmanız, yada oğlunuzun arkadaşıiçin iyi bir hediye satın almanız, kasabanın dışına taşınan, çocuğunuzun yaşam tecrübesinin bir parçasına fırsat olabilir fiziksel olarak sunmasanız bile.

 2. nerede ve ne yapacağınızı çocuğunuzun bilmesine izin verin. Sizin her gün ne yaptığınızı bildiklerinde aileleriyle iletişim kurarlar. Uygunsa çalıştığınız yere götürün neler yaptığınızı onunla paylaşın.

 3. hafta sonları, aktiviteler planlayın ve aile gezintileri yapın. Sinemalar, sporlar, basit bahçıvanlık ve diğer aktiviteler aile bağları güçlendirebilir.

 4. Paylaşımı güçlendiren günlük programlar yapın. Akşam yemeklerinde onunla konuşun ve her gece yatağında yemek yemesine izin verin. Her gün 15 ila 25 dakika bire bir onunla konuşun. Çocuğunuzla gününüzü sonlandırdığınızda nasıl rahatladığınıza şaşırabilirsiniz.

 • Bazen, çocuğunuzun katıldığı önemli bir törenine ve faaliyet etine katılmak için işinizden zaman ayırın. Oğlunuz veya kızınız, bu faaliyetlere ilk gelişinizin önemini hissedecek ve özel anıları her zaman hatırlayacak.
 • Araştırmalar, çocuklarda kendini beğenmenin, evdeki anne-baba ile kötü bir ilişkiye bağlı olduğunu gösteriyor. Evde çalışın veya çalışmayın , onlara ilginizi gösterirseniz çocuklarınız daha iyi olacaklardır.

  Açıkçası, çocuğunuzla iletişimde kalarak ve işinizi de dengede tutarak işinizi iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Aile mutluluğunuzu sarsacak veya yanlış önsezilerle sizi gölgede bırakacak kültürel söylentilere izin vermeyin. Suçu eleyerek başarınızı kabullenmeye çalışın. Anneler ters giden şeylerden kendilerini kabahatli bulurlar fakat güzel olan her şeyde kendilerine küçük övgüde bulunurlar.

  Çalışan anneler bakıcı seçerken nelere dikkat etmelidir?


  ==============================================================================================================================================================================================================================================================================
  YORUMLARI GÖR ( 0 )
  Okuyucu Yorumları 0 yorum
  Geri Dön