HABER

Bakkallar büyük marketlere karşı yürüdü

BOLU (İHA) - Bolu Bakkallar ve Şekerciler Odası, süper marketlerin şehir merkezinin dışına taşınmasını isteyerek yürüyüş düzenledi.

Stadyum Caddesi'nden başlayan yürüyüşe 200 bakkal katılırken, bakkallar kollarına siyah kurdele taktı. 190 polisin görev yaptığı yürüyüş boyunca attıkları sloganlarla büyük marketleri ve Esnaf Odaları Başkanı Nihat Alpat Öztürk'ü protesto eden bakkallar, alkışlar eşliğinde Kardelen Meydanı'na geldi. Bakkallar adına bir konuşma yapan Durmuş Cankart, bakkalların zor durumda olduğunu ve büyük marketlerin şehir dışına taşınması gerektiğini söyledi. Bakkallar ve Şekerciler Odası Başkanı Selahattin Ayen ise, büyük marketlerin, küçük esnafın sonunu getirdiğini belirterek, "Bizler büyük marketlere karşı değiliz. Ancak büyük marketlerin şehir merkezlerinin dışına taşınmasını istiyoruz. Aksi halde küçük bakkalların sonu gelecek. Bakkallarımız çok zor durumda. Mahalle aralarındaki küçük esnafımız, büyük marketlerin arasında eziliyor. Esnaf odalarını ve yetkilileri göreve çağırıyorum" dedi.

Yürüyüş boyunca bakkallar tarafından eleştirilen Esnaf Odaları Birliği Başkanı Nihat Alpat Öztürk ise, yürüyüşü uzaktan izlemekle yetindi. Birlik Başkanı Öztürk ilginç bir iddiada bulunarak, "Bakkallar ve Şekerciler Odası Başkanı Selahattin Ayen burada küçük bakkalların zor durumda olduğunu ve büyük marketlerin şehir dışına taşınması gerektiğini söyleyerek kendince beni hedef gösteriyor. Ben buradan kendisine sesleniyorum. Neden o zaman gidip büyük marketlerden alışveriş yapıyor? Bunu herkes biliyor. Burada büyük marketleri eleştireceksin, Bakkallar Odası başkanlığı yapacaksın, daha sonra gidip büyük marketlerden alışveriş yapacaksın. Bunu etik değildir" diye konuştu.
Yürüyüş olaysız bir şekilde sona erdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler