HABER

Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Olta balıkçılığına meraklıysanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız size biraz yardımcı olalım. Bu hobi için ilk yapacağınız şey, güzel bir olta kamışı almak olmalı. "Hangi kamışı alacağımı nereden bileceğim?" diye dert etmenize gerek yok. En iyi modelleri seçtik ve hepsini bir araya getirdik. İşte karşınızda "İyi ki almışım." diyeceğiniz olta kamışları!

Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

İçindekiler

  • 1. Kullanıcıların beğenisini kazanan: Albastar Safari 2831 Olta Kamışı
  • 2. Bütçe dostu bir ürün arayanlara: Remixon Apache 360 Cm 250 Gr Teleskopik Olta Kamışı
  • 3. Hem denizde hem tatlı suda kullanılabilen: Albastar Predator 2228 Olta Kamışı
  • 4. Gölde küçük balık tutmayı planlayanlara: FreeCamp Tesla Kamış
  • 5. Avlayacağı balığa göre kamış isteyenlere: Albastar Carpion 2911 Sazan Olta Kamışı
  • 6. En iyi sonucu elde etmek isteyenlere: Berkley Cherrywood Hd Lrf Spin Kamışı
  • 7. Medium aksiyonlu kamış arayanlara: Kali Kunnan Stuka Spin Kamışı
  • 8. Balıkçılığı ciddiye alanlara: Albastar Posedion 2810 Surf Olta Kamışı
  • 9. "En iyi olta kamışı markası hangisi?" diye merak edenlere: Sea Horse Karbon Olta Kamışı
  • 10. Balıkçılıktan aldığınız keyfi taçlandıran: Albastar Enrico 2787 Surf Olta Kamışı

Olta balıkçılığı birçok kişi için hobiden öte bir tutku. Bu hobiyi en iyi şekilde, keyifle yapmak içinse iyi bir olta kamışı almak gerekiyor. Dayanıklılık, uzunluk, güç, avlanılacak bölge ve tecrübe gibi pek çok parametreye bağlı olarak farklı şekillerde tasarlanan bu ürünlerden hangisini alacağına karar vermek ise bir hayli zor. Eğer siz de en iyi olta kamışı markalarını arıyorsanız okumaya devam edin!

1. Kullanıcıların beğenisini kazanan: Albastar Safari 2831 Olta Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

En iyi olta kamışı markaları arasında yer alan Albastar ile karşınızdayız. Olta kamışı seçerken birçok konuya dikkat etmek gerekiyor. Uzunluk, güç ve kılavuz halkaları gibi detayların yanında yedek parçalarının bulunabilmesi de oldukça önemli. Albastar Türkiye'de yedek parça ve servis seçeneği bulunmasıyla ön plana çıkıyor. Albastar Safari 2831 Olta Kamışı, en çok tercih edilen ürünlerden biri. Kapalı hâli 100 santimetre olan ürün, 360 ve 390 santimetrelik iki farklı ölçüde sunulur. Toplamda beş adet teleskopik parçası bulunur. Ürünün hafif olması için %60'ında karbon alaşım kullanıldığından model sadece 350 gram ağırlığında.

Ürünü İncele

2. Bütçe dostu bir ürün arayanlara: Remixon Apache 360 Cm 250 Gr Teleskopik Olta Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Olta kamışı seçerken en önemli kriterlerden birisi, tecrübe olabilir. Balıkçılık konusunda iyi bir tecrübeye sahip değilseniz, olta balıkçılığına yeni başlıyorsanız veya çok sık balık avına çıkmıyorsanız uygun fiyatlı ve kolay kullanılan bir model almanız faydanıza olabilir. Böylelikle hem fazla masraftan kurtulabilir hem kendinizi geliştirmenizi sağlayan bir oltaya sahip olabilirsiniz. Remixon Apache 360 Cm 250 Gr Teleskopik Olta Kamışı, uygun fiyatına rağmen üstün performansıyla tam olarak yeni başlayanlara hitap eden bir ürün. 46 santimetre uzunluğunda tutma sapı bulunan olta kamışı, dört adet yüzüğe sahip.

Ürünü İncele

3. Hem denizde hem tatlı suda kullanılabilen: Albastar Predator 2228 Olta Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Alacağınızın kamışın uzunluğu, balık tutmayı planladığınız yere göre değişebilir. Eğer kıyıdan avlanmayı düşünüyorsanız bu durumda mesafeyi artırmak için uzun bir olta kamışı seçmek gerekir. Aksi takdirde oltayı istediğiniz kadar uzağa yetişemeyebilirsiniz. Fakat tekneden olta atacaksanız da daha kısa ve sağlam bir olta işinizi kolaylaştırabilir. Böylelikle hem dar alanda oltayı daha rahat kontrol edebilirsiniz hem daha ağır balıklarla mücadele edebilirsiniz. Teleskobik olta kamışı çeşitleri arasında yer alan Albastar Predator 2228 Olta Kamışı beş parçalı gövdeye, 80-180 gram atara sahip ve karbon malzemeyle üretildiği için de oldukça hafif.

Ürünü İncele

4. Gölde küçük balık tutmayı planlayanlara: FreeCamp Tesla Kamış


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Tutma alanında evo grip teknolojisinden yararlanıldığı için yumuşak ama sağlam bir kavrama hissi veren FreeCamp Tesla Kamış, yeşil rengiyle gören herkesin beğenisini kazanıyor. Olta kamışı tavsiyesi arayanlara önerilebilecek uygun fiyatlı seçeneklerden biri olan ürün, açık hâliyle üç metre uzunluğa ulaşırken kapalı durumda sadece 59 santimetrelik bir yer kaplıyor. Dayanıklılığı artırmak için fiber malzeme kullanılarak üretilen modelde altı adet halka mevcut. Yeni başlayanlar ve göl veya denizlerde küçük balıkları tutmayı planlayanlar için uygun ürüne bir şans vermeye ne dersiniz?

Ürünü İncele

5. Avlayacağı balığa göre kamış isteyenlere: Albastar Carpion 2911 Sazan Olta Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Olta kamışı alırken en önemli noktalardan birisi ihtiyaca göre bir ürün almak. Ürünü seçerken av yapacağınız bölge, mesafe ve tecrübeniz gibi birçok konu önem kazanır. Ayrıca balık tutarken avlanacak balığın türüne göre olta kamışının gücü, dayanıklılığı, atar oranı ve uzunluğu gibi birçok konu da değişkenlik gösterir. Hafta sonları sazan avlamaya gitmeyi planlıyorsanız Albastar Carpion 2911 Sazan Olta Kamışı, tam size göre. Model, %100 orijinal malzemelerle üretilen gövdesi ve uzun ömürlü yapısıyla profesyonellerin tercih ettiği ürünler arasında yer alır.

Ürünü İncele

6. En iyi sonucu elde etmek isteyenlere: Berkley Cherrywood Hd Lrf Spin Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Birçok kullanıcı "En iyi olta kamışı nasıl olmalı?" diye merak ediyor. Olta kamışı alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, ihtiyacınıza göre seçim yapmak olmalı. Kamışın uzunluğu, atar sayısı, gücü, halkası ve daha birçok konu; avlanacak olan balığın türüne göre değişiklik gösteriyor. Bu sebeple öncelikle nerede avlanacağınıza, ne avlayacağınıza karar vermeli ve buna göre bir kamış seçmelisiniz. En iyi seçeneklerden biri olan ve tamamen orijinal malzemeden üretilen Berkley Cherrywood Hd Lrf Spin Kamışı, en iyi sonuç için tasarlanan ürünlerden biri. Model, hafif yapısıyla kolay kontrol ediliyor. Kaliteli malzemesiyle uzun yıllar sorunsuz kullanılıyor.

Ürünü İncele

7. Medium aksiyonlu kamış arayanlara: Kali Kunnan Stuka Spin Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Balıkçılığa yeni başlıyorsanız "Olta kamışı nasıl yapılır?" diye merak edebilirsiniz. Olta kamışı yapımında kullanılan birden fazla malzeme bulunur. Bunlar, avlanacak olan balığa göre farklı özellikler gösterir. Eğer büyük balıkları avlamayı düşünüyorsanız esnekliği düşük ama dayanıklılığı yüksek grafit malzemeli bir olta seçmek faydalı olabilir. Eğer durgun suda küçük balıkları avlamak istiyorsanız daha esnek yapıda ve hafif olan fiberglas ürünleri tercih edebilirsiniz. Kali Kunnan Stuka Spin Kamışı birçok balıkçılık teknik ve türünde kullanılabilen, 15-40 gram, aksiyonlu ürünlerden biri. Özellikle spin at-çek balıkçılığına yeni başlayanların kaçırmaması gereken modelin kontrolü oldukça kolay.

Ürünü İncele

8. Balıkçılığı ciddiye alanlara: Albastar Posedion 2810 Surf Olta Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Albastar Posedion 2810 Surf Olta Kamışı, profesyonel olarak olta balıkçılığı yapanların tercih ettiği ürünler arasında yer alır. "En iyi olta kamışı hangisi?" diye merak edenlere ilk önerilebilecek ürünlerden olan kamışın %90'ı 24T karbon alaşım malzeme kullanılarak üretilir. Açık hâli 420 santimetreye kadar ulaşan model, kapandığı zaman 100 santimetrelik bir yer kaplar. Teleskopik olarak açılıp kapanır. Model, bir adet ayarlanabilir parçasıyla 7+1 olarak satılır. Kamış üzerinde K tipi krom kaplı porselenler bulunur. Bu seramik halkalar misinayı olta kamışına bağlamak için kullanılır.

Ürünü İncele

9. "En iyi olta kamışı markası hangisi?" diye merak edenlere: Sea Horse Karbon Olta Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Profesyonel olarak olta balıkçılığıyla ilgilenen ve "En iyi olta kamışı markası hangisi?" diye merak edenleri Sea Horse ile tanıştıralım. Markanın Sea Horse Karbon Olta Kamışı, dayanıklı bir ürün arayanlar için en ideal seçeneklerden biri. 50 - 150 gram atım özelliği bulunan kamış, levrek gibi balıkları avlamak için kullanılabilir. Genel olarak orta ve orta büyük sınıfta yer alan balıklarda kullanılabilen ürün, kaliteli malzemesiyle uzun süre sorunsuz kullanılır. Olta kamışı kullanımı da oldukça kolay olan modeli çok seveceğinizden hiç şüphemiz yok!

Ürünü İncele

10. Balıkçılıktan aldığınız keyfi taçlandıran: Albastar Enrico 2787 Surf Olta Kamışı


Balık tutma sevdalılarına en iyi olta kamışı tavsiyeleri

Olta kamışı seçiminde kararsız kaldıysanız öncelikle balıkçılık yapacağınız alanı düşünmeniz gerekir. Çünkü buna göre kullanacağınız kamışın dayanıklılığı, uzunluğu ve hatta oltaya takacağınız kurşun ağırlık dahi değişir. Bundan sonra ise o bölgede yer alan balıkların türüne göre bir seçim yapmak yerinde olur. Balığın ağırlığı, gücü ve suyun akıntısı önem arz eder. Eğer bütün bunları net olarak belirlediyseniz artık olta kamışınızı seçebilirsiniz. En iyi sonuçlar için tasarlanan Albastar Enrico 2787 Surf Olta Kamışı tutma sapı fiber, diğer malzemeleri %60 oranında karbondan elde edildiği için 0,5 kg ağırlığıyla oldukça hafif.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

İş birliği İçerikleri

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler