HABER

Balıkçılara vize kolaylığı

İZMİR (İHA) - İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, su ürünleri istihsalinde bulunan 5 bin 11 adet ruhsatlı balıkçı ile istihsalde kullanılan 2 bin 485 adet balıkçı teknesinin ruhsat, tezkere ve vize işlemlerinin bundan sonra, Tarım İl Müdürlüğü yerine ilçelerde yapılmasını istedi.

Vali Yüksel imzasıyla, Tarım İl Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, İzmir'de su ürünleri istihsalini gerçekleştiren 5 bin 11 adet ruhsatlı balıkçının, 3 bin 682'sinin, istihsalde kullanılan 2 bin 485 adet balıkçı teknesinin, bin 529 adedinin ilçelerde bulunulması sebebiyle, kitlesel avcılık yapan ve fazla sayıda personel çalıştıran gırgır ve trol gibi büyük balıkçı teknelerinin önemli çoğunluğunun ilçelerde bulunduğu bildirildi.

1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu'nun 3. Maddesi ve bu kanuna ilişkin yönetmeliğin 4. maddesi gereğince bundan sonra işlemlerin yürütülmesi yetkisinin mahalline devredildiği belirtildi. Vali Yüksel, yetki devrine ilişkin yazısında ilimizde su ürünleri istihsalinde bulunan yaklaşık 10 bine yakın balıkçının işgücünü, para ve zaman kaybını asgariye indirmek ve balıkçıların bu konudaki mağduriyetlerinin giderilmesi için 12 metrenin altındaki balıkçı tekneleriyle, gerçek kişi ruhsatlarının vize işlemlerinin bundan sonra ilçelerde yapılmasını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler